Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működhet hiba és kockázat...

Működhet hiba és kockázat nélkül laptop az alaplapi venti nélkül?

Figyelt kérdés
van egy hp laptopom i3 processzorral és a fan már elég hangos benne.. van módja úgy kikötni hogy el is induljon a rendszer illetve van e nagy jelentősége a hűtésben? van aki azt mondta hogy kb semmit nem érnek ezek a ventis gyári hűtések.. ha csak lecsatlakoztatom az alaplapról akkor el sem indul a gép kiírja hogy kell neki. ez nélkül megsülne a chip? az újat nagyon drágán lehetne megszerezni.. majd esetleg még próbálok keresni boltot hogy van e nekik akár bontottan csak a venti a hűtőtest nélkül..de ha nincs is jelentősége lehet kikötném és akkor full csendes lenne a gépem

2018. dec. 9. 14:56
 1/2 A kérdező kommentje:
most találtam ebayen 5-600ft-ért egy újat elvileg megveszik nekem és megoldódik a gond remélem. de ettől függetlenül érdekel az a tény hogy nélküle meddig működne egy ilyen laptop. meg hogy normális e az hogy 4 év után tönkremennek a ventik, hangosak lesznek.. az is tény hogy sokszor szedtem már szét főleg takarítások miatt
2018. dec. 9. 15:16
 2/2 anonim ***** válasza:

"Alaplapi venti" nincs. Az vagy gpu vagy cpu-t huti fokent, anelkul (passzivan) nem tud mukodni sokaig mivel borzaszgo kicsi laptopban a hutoborda.


Elromlani azert nem szoktak hutes nelkul, tulmelegedeskor visszavesz az orajelbol es/vagy kikapcsol.

2018. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!