Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD ryzen vagy intel core i3-5-7?

AMD ryzen vagy intel core i3-5-7?

Figyelt kérdés

Eljött az ideje, hogy új gépet vegyünk, sok év után.

Szinte mindenre lenne használva a család által.

Játék is, iroda is, film nézés is, zene hallgatás is.

Már rögtön az elején elakadtunk a keresgélésben...

Ti mit javasoltok, AMD vagy Intel?



2018. dec. 10. 04:13
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Szia ! Rengeteg videó teszt van a neten ezekről én pl az amd-t ajánlom a jelenlegi intel árak miatt pl amd ryzen 2600 kb 53e ft-ért kapsz ami teljesítményben megegyezik kb egy i5 7600 al minimum (több mag core is van benne egyébb munkáknál jól jöhet) 7600 as meg kb 92e ft
2018. dec. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ryzen +1
2018. dec. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

ha van rá keret, akkor Intelt, de ha nem annyira fontos a teljesítmény és megteszi egy olcsóbb is, akkor AMD


plusz amit tanácsolok, hogy nem kell nektek a legbrutálabb procit megvenni, ha nem használjátok ki


tehát olyat keressetek ami lefedi az igényeket egy kis ráhagyással persze

2018. dec. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MGéza ***** válasza:
100%
Ryzen. A meltdown és spectre problémáktól hardveres védelmet élvező Intel 9 széria drága, bár gyorsabb 10-15%-al egy magon mint a Ryzen, de a még talán megfizethető 8-as szériánál egy kis visszalassulást okozhat. Azt mondom, az Intel nem kínál igazán kiaknázható előnyt, míg a Ryzen olcsóbban többet nyújt, a kékek játéktesztben ugyan kicsit elhúznak, gyakorlatban ebből nem sokat fogsz érzékelni. Ha az AMD jövőbeli tervei igaznak bizonyulnak, akkor ez hatványozottan igaz.
2018. dec. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha gondolod itt összeállítunk egy konfigot ha megadod a rászánt keretet.


Amugy én is amd mellett vagyok.Az ára nagyban döntő és idáig meg vagyok vele elégedve.

Én is mindenre használom.

2018. dec. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyan Intelt procit használok hasonló célra,de ha most raknák össze magamnak új gépet, akkor AMD Ryzen processzorra építenék.


Amiért szimpatikusabb:

-tuningolható,

-olcsóbb,

-amelyikben van ilyen, az jobban használható integrált videovezérlőt tartalmaz,

-az AMD kisebb cég és én neki szurkolok hogy ne legyen az Intel monopolhelyzetben, mert az senkinek sem jó,

-a feltárt biztonsági rések egy része ellen alapból védett.

2018. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ryzen egyértelműen.
2018. dec. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az ára miatt én is az amd-t nézegettem jobban, de nem tudtam valójában dönteni.

Meggyőztetek :)

2018. dec. 11. 03:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Legjobb választás tényleg most a ryzen 2600 6 mag 12 szálon, erős és igazán időtálló egyben korrekt áron van. Intelt nem éri meg venni (nem vagyok sem intel/amd fan azt veszem amit a józan ész diktál)
2018. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!