Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről a configról?

Mit gondoltok erről a configról?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus rog strix z370-h

Processzor: Intel i7 8700

RAM: 2x8GB HyperX Fury 3200MHz

VGA: Asus Strix 1070

Táp:Be Quiet 600W Pure Power 10

(Ház: Fractal Design Define C,

mostani gépből 2 ssd és egy hdd)


A mostani gépem 6 éves, és szeretnék újítani, az lenne a célom, hogy az új is ennyi ideig kiszolgáljon. Ez így jó konfiguráció lehet? Illetve van arra esély, hogy visszamennek az árak oda, ahol voltak eddig? A videokártyák és a procik nagyon megdrágultak.

Nagy kiadás, de most nem akarok spórolni semmin. A mostani gépemben a Gigabyte alaplap érdekes dolgokat művel néha, a proci teljesítményét egyszer indokolatlanul levette, én meg nem tudtam, hogy miért fut az is rosszul, ami eddig ment. BIOS reset megoldotta. Külső HDD random lecsatlakozik róla, ez is annak a hibája, más géppel működik.

AMD gépek annyira nem érdekelnek, a mostani videkártyám is az, és voltak vele bőven gondok, főleg amiatt, mert sok fejlesztő nvidiára optimalizál. Szeretnék egy teljesen intel-nvidia kombót.



2018. dec. 10. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ha intel akkor quad channel miatt megéri inkább 2066 ra és x99 re építkezni. egy Natur alaplap 2066 pár 1000-rel kezdődik az általad belerakott strix felet, ott nincs nagy árrés. 8700 helyett inkább oda 7800x megy, egy árban van az se plusz kiadás, teljesítményben is kb. egyforma. A legtöbb ilyen x99 2066-os lap 4000 mhz ramokat simán viszi. ott lesz kb. 50-60k + költséged. 4x8Gb vagy 8x4 Gb 4000mhz+ ram alaplaptól függően. Szerintem jobban megéri sokat számít az a ram írás olvasás az intelnél.... Meg ha SSD akkor mindenképpen gondolkozz el egy m.2 SSD-n. Sokkal sokkal gyorsab. kb olyan a különbség 2,5 ssd és m.2 ssd között mint anno a hdd és ssd között volt...
2018. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz, bár én a helyedben egy B360-as lapot vennék (mivel nem lesz OC így a Z-s lap felesleges), ami pedig megtakarítás jön belőle menne 1080-as videokártyára.
2018. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de nem értem az AMD ellenszenved. Volt egy videokártyád, aminek igazából nem sok baja volt, csak annyi, hogy nem arra optimalizálták azokat a játékokat, amiken játszottál. Nyilván úgy sem lehet meggyőzni másról, meg nem is cél, de ütősebb kombót össze lehetne amd alapon ütni.
2018. dec. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Z-s alaplap csak azért kell, mert a 3200-as ramokat csak az támogatja. Elég lenne nekem a b360 is, de az ezt nem tudja.
2018. dec. 11. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!