Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gyári i3 7100 hűtő miért hűti...

Gyári i3 7100 hűtő miért hűti az i5 6600k-mat rendesen? És miért mutat magonként 3,9 GHz-t az msi afterburner?

Figyelt kérdés

Most cseréltem procit. i3 7100 gyári hűtőjével kipróbáltam AC Odyssey-jel, és meghajtva sem megy 60-65 fok fölé. Nekem azt mondták, hogy ehhez komolyabb léghűtés kell.

Magok: a turbo frequecy nem csak 1 magos használat esetén lép életbe?


2018. dec. 11. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát normális esetben nem is azért vesz valaki K procit, hogy turbo órajelen használja, te kivétel vagy, így a hűtés is elég, bár felesleges kiadás volt ez a CPU, ha nem overclockolod.
2018. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De miért adja a turbo órajelet az msi szerint mind a négy magra?

Vagy ez nem azt jelenti, hogy csak 1 mag használata esetén skáláz fel 3,9 GHz-re?


"Max Turbo Frequency

Max turbo frequency is the maximum single core frequency at which the processor is capable of operating using Intel® Turbo Boost Technology and, if present, Intel® Thermal Velocity Boost. Frequency is measured in gigahertz (GHz), or billion cycles per second."

2018. dec. 11. 19:51
 3/5 A kérdező kommentje:

Utánanéztem 1 aktív magnál 3,9 GHz, 2-nél 3,8, 3-nál 3,7 és 4.nél 3,6


Tervezek Z-s lapot venni és húzni

2018. dec. 11. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, plusz általában lap(bios) függő amúgy, gyakran hőmérséklet alapján is ki/be kapcsolgathat a turbo.
2018. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor nekem mákom van :)
2018. dec. 11. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!