Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Prociba integrált grafikus...

Prociba integrált grafikus magok, amik a rendszermemóriát használják, azok küzül melyik különíti el magának a legtöbbet és mennyit pontosan?

Figyelt kérdés
2018. dec. 16. 15:43
 1/4 MGéza ***** válasza:
Típusfüggő, hogy az adott gpu mennyit támogat. De nem különíti el magának, ilyet te csinálhatsz a BIOS-ban, illetve maximalizálhatod hogy mennyit használhat. "Dinamic" vram opció estében(laponként változó lehet hogy hívják), például a gpu annyi használ amennyit szükséges, tehát változó, de a gyártó oldalán megadott maximumot nem lépheti túl.
2018. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom köszi, de akkor rosszul fogalmaztam. A legutóbbi amit láttam 128 MB volt, amit adhattam neki. Arra vagyok kíváncsi, hogy a mai chipeknek kB bennyit lehet? Elértük a gigabiteos nagyságrendet?
2018. dec. 16. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Intel esetén eddig 1 GB-os maximummal találkoztam (HD530-cal teszteltem), míg AMD oldalon a Ryzen APU-k már kaphatnak 2 GB-ot is. Mindazonáltal fontos tudni, hogy ez változhat a rendelkezésre álló RAM, vagy épp az alaplap függvényében, továbbá nem a memória mérete a korlátozó tényező, hanem sokkal inkább a sebesség.
2018. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi kettes. :)
2018. dec. 16. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!