Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A külső merevlemezemről egy...

A külső merevlemezemről egy ideje rendszeresen tűnnek el/sérülnek meg fájlok. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
A chkdsk már megjavította (10 perce, szóval nem tudom, hogy hatásos volt-e. Jelenleg az adataim hiányosságait keresem, sajnos sikerrel), de a probléma oka egyenlőre nem ismert. Mágnesektől távol tartom, biztonságos eltávolítást alkalmazom.

2018. dec. 19. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet fizikai sérülés. (Még akkor is ha nem ejtetted le, gyártási hiba is akár)


Pl ritkábban, de előfordulhat hogy HDSentinel szerint 100/100, közben hibás. Csak nem úgy hibás hogy szoftver kiadja.

2018. dec. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hulla mindegy miért van? Mentsd le amit még tudsz, aztán dobd ki a kukába, mert ha már folyamatosan sérülnek meg újabb szektorok, akkor annak a lemeznek vége.
2018. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Milyen operációs rendszert használsz? USB 2.0 vagy 3.0? Van esetleg a merevlemezen egy kis led?

Én nekem történetesen van egy 1 terrás usb 3.0-ás Samsung hordozható merevlemezem, ha usb 2.0-án használtam, biztonságos eltávolítással, akkor is várnom kellett egy kicsit amíg a kék led ki nem alszik rajta (ez néhány másodperc csak). Másként sérült, tapasztaltam, családi képek vesztek oda konkrétan. Plusz még annyi hogy nekem Win 7-el egyáltalán nem akart kialudni a kis led és azon folyton sérült. De win 8.1-en és 10-en kialszik a led mindig és nem sérül.

2018. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Toga Aty ***** válasza:
Cserélj usb kábelt,de inkább hdd házat.
2018. dec. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!