Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát vegyek...

Milyen videókártyát vegyek ehhez a konfighoz?

Figyelt kérdés

A jelenlegi konfig:


Alaplap: ASUS M5A78L-M LX3

Processzor: AMD FX(tm)-8300 Eight-Core

RAM: 1x8GB DDR3 1600Mhz

Tápegység: Sajnos a típusát nem tudom, de egy 500W-os tápegységről van szó

Videókártya: ASUS Radeon RX 550 Phoenix 4GB


A jelenlegi videókártyámat szeretném lecserélni, mert sajnos már nem hozza azt a teljesítményt amit a mai játékok igényelnek. Az ár, ami között mozogni tudok 80-90000Ft.

A kiszemelt videókártyák, GTX 1060 6GB vagy RX 570/580 8GB lenne, de nem tudom, hogy mi lenne a jobb választás, ha tudtok mást vagy jobbat szivesen maghalgatom. A tápegységből van szabadon egy 1x6pin-es csatlakozó ami jelenleg kihasználatlan és ez alapján szeretném kiválasztani a videókártyát, de a tápegységet nem szeretném cserélni. Nem tudom hogy egy 6-ból 8pin-es átalakítóval megfelelően működnének-e a kártyák

Szóval, egy ilyen kéréssel fordulok hozzátok és remélem, hogy tudtok nekem segíteni.


Válaszokat előre is köszönöm. :)



2018. dec. 20. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Aszongyák az okosok hogy ha már ilyen szinten gondolkozol akkor vegyél rx 590-et ami a legujjabb.

Amugy én is hasonlók között vacilálok és talán az rx 580 8 giga lenne a befutó.

2018. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Néztem hogy az rx590-nek a csatlakozója 1x6+1x8pin, ehhez elég csak a 6pin-es csatlakozó?

Tulajdonképpen ezzel van a legtöbb problémám hogy jó e neki a tápcsatlakozó vagy nem xd

2018. dec. 20. 14:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem elég hozzá a tápod, ha nincs rajta neki megfelelő csatlakozó. Bár elvileg kéne lennie.

RX 590-hez egy 500 W-os minőségi táp több, mint elég, de ha csak valami vargáné és tsa, de 500W van ráírva, akkor az nem lesz jó hozzá.

Szedd le a gép oldalát, nézd meg a pontos típusát ennek a tápnak.

2018. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

LC Power LC500H-12 500W

Ez van benne

Hát... Azt hittem hogy valami minőségibb cucc lesz benne xd

2018. dec. 20. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!