Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo 100-15IBD laptopom...

Lenovo 100-15IBD laptopom egyik percről a másikra nem érzékelte a HDD-t mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szét szereltük, ki lett takarítva, de semmi. Meg is lett igazítva (kihúzva aztán vissza dugva), de semmi. Ugyan úgy azt írja a biosban hogy hard drive not detected, se a vootenu nem írja, amikor meg pendriverol akarok bootolni akkor meg villan egyet a bal felso sarokban a kis kurzor és ennyi, fekete végig a kép. Mit tegyek? 5 hónapja járt le a garancia. Eddig is csak 2-3 játék volt rajta, még pár program hogy programozzak (szakközép). Teljesen kétségbe vagyok esve mert ezen voltak a tételeim is kidolgozva... Bármi otlet?
2018. dec. 24. 06:25
 1/5 hypno ***** válasza:

Kösd rá egy másik gépre és ha nem a merevlemez halt be, akkor legalább az adataidhoz hozzáférsz és le tudod menteni őket.

A legegyszerűbb egy asztalira, mert ott csak táp és adatkábelt kell rákötni.


Ha az látja, akkor

2018. dec. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a Secure Bootot a BIOS-ban, hátha amiatt nem látja, hogy pl. UEFI-n van és Windows 7-t akarsz installálni.
2018. dec. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Win10 van rajta.
2018. dec. 24. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy ütést kap a lapotop és lehal a HDD, vagy bármi okból.

Emiatt felesleges a szétszedni a laptopot, egyszerűbb a HDD-t kivenni és ellenőrizni más gépben.

Például nekem is hoztak ilyet javításra, minek fáradtam volna a takarításával?

HDD ki, le volt tapadva a fej, ez "csak" ennyi.

2018. dec. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kivettem a HDD-t, látszólag nincs baja, másik gép se érzékeli.
2018. dec. 24. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!