Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gépet szeretnék beszerezni?

Új gépet szeretnék beszerezni?

Figyelt kérdés

A VR-osok oldalának a fórumján találtam ezt a összeállítást:

[link]


IPon-on így próbáltam majdnem ugyanazt összehozni:

[link]


Abban szeretnék segítséget kérni, hogy amit én dobáltam össze abban minden kompatibilis? M.2 és SATA 3 ssd-ket találtam azok közül melyik? A táp megfelelő? Valamint kell egyáltalán CPU hűtő jó hozzá, vagy egyáltalán kell bele, ha nem lehet overclock-olni? Illetve, hogy ez megfelelő számítógép lenne még jó pár évre nagy gépigényű játékokhoz?


Ez kicsit hosszúra sikeredett, amiért elnézést kérek, de ez lesz a második alkalom, hogy gépet szerzek be. Minden segítségért borzasztó hálás lennék! :)



2018. dec. 28. 13:39
 1/9 A kérdező kommentje:
CPU hűtős kérdésnél becsúszott egy kis CTRL+V baki de remélem érthető. x)
2018. dec. 28. 13:41
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs tuning, akkor felesleges pénzkiadás a Z-s lap, meg a 650W-os táp. Ha akarsz vehetsz CPU hűtőt, de nem fogod lefőzni a procit a gyári hűtővel sem.


Ennek a tápnak bőven elég kell lenni:

[link]


Hozzá ez az alaplap, és készen vagy:

[link]


Esetleg el lehet még merülni az alaplap+RAM kompatibilitáson, de alapvetően nem szabad problémának lenni, de minden gyártó oldalán minden alaplaphoz van egy lista, ahol cikkszám alapján fel vannak sorolva az általuk tesztelt memóriák.

2018. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az Asus alaplap esetén ezt tanulmányozd, a Part No. oszlop a fontos, meg mellette a Size.


[link]

2018. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az általad leírtak alapján akkor így jönne össze a gépezet:


[link]


Ha egy ilyen masinával rendelkezem most - persze ezt biztosra nem lehet mondani de - mennyi ideig nem kell belenyúlni, újítani valamit, hogy minden rendesen fusson rajta. Most még 1080p-ben játszok és 4k-ra nem igazán tervezek váltani.

2018. dec. 28. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Én inkább Ryzenre építenék.

[link]

2018. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A jelenlegi árak mellett nettó öntökönszúrás intelre építeni
2018. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amit a pcx-en pakoltál össze abban nincs ssd, szerinted nem éri meg venni bele? :O
2018. dec. 28. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:
De van benne, de csak akkor mutatja, hogyha berakod a kosárba.
2018. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Táp nincs valamiért benne, mert amit beleraktam, az úgy néz ki, elfogyott. Antec EAG550 volt benne egyébként.
2018. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!