Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Intel® Core™...

Egy Intel® Core™ i5-750 Processor (8M Cache,2.66 GHz) -hoz milyen alaplapot választanátok?

Figyelt kérdés
Dilemmába vagyok ugyanis a processzor már megvan csak nem tudom eldönteni milyen alaplapot vegyek ami ár/érték arányba tökéletesen megfelel.Egyébként játékra is szeretném használni a gépet majd....
2010. jún. 28. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó megszívtad ezzel a procival...

A socket 1156 már "elavult" és ha bővíteni szeretnéd akkor csak i5 öt vagy 1db i7 est tudsz belerakni.De pl az Amdnél egy socket am2 es foglalatba bios frissítéssel belemegy a legújabb Phenom II x6 1090T :).

2010. jún. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát azért annyira nem rossz ez a proci szerintem egyébként meg ha jól összerakom már nem akarom bőviteni hanem 3-4 év múlva veszek egy újat csak most valami kompromisszum képes megoldást szeretnék:)
2010. jún. 28. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem elavult. Egy X6 procihoz ~800MHz-s DDR2-t használni meg... Dízel Forma1-es autóhoz hasonlítanám...

Én ASUS vagy Gigabyte lapot vennék. Hogy melyiket pontosan? Kéne tudni, mi az a minimum amit akarsz, hogy legyen benne (Crossfire, PCI/PCI-E foglalatok száma, firewire, stb). Pl P7P55 LX.

2010. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elavult... Én azt nem értem minek írtok ilyet, ha nem értetek hozzá???


Egyáltalán nem elavult, az Intel legújabb socketje az 1156-os. :)


Alaplapot pedig olyat vegyél, amire szükséged van. Az árkülönbség nem túl nagy azok között, amik támogatják az SLI/CrossFire-t és azok között, amik nem...

pl. Gigabyte H55M-UD2H, socket 1156

2010. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!