Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magától bekapcsol a gép?

Magától bekapcsol a gép?

Figyelt kérdés
Lenne egy kis problémám. Most lett egy gép összerakva, viszont van egy kis gond vele. Magától bekapcsol. Minden más, teljesen jó, hibátlan, viszont ha leállítom, egy idő után (1 perc - pár óra) magától bekapcsol a gép. Mit kéne tenni, hogy jó ne csinálja ezt? Valami a panel résznél lehet elszúrva?

2018. dec. 31. 01:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%

Alaplap csere.

Sajnos én is így jártam, csak nekem nem magától bekapcsolt, hanem nem akart képet adni. A végén már annyira nehezen tért észhez, hogy gyorsan lementettem még péntek hajnalban az adataim. Nem volt kár a éjszakáért, ugyanis pénteken du már nem tért észhez.

Ezzel nem tudsz mit kezdeni, kifogtál egy selejt darabot.

2018. dec. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez táp hiba, alaplapnak semmi köze hozzá, cserélj tápot. Jelenlegi táp tipúsát írd le.
2018. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Igazából szellem! Szeretne valamit megnézni az interneten.
2018. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Persze. Csak van egy kis gond: 10000 Ft alatt nem kapsz jó tápot. Ti aztán marha gazdagok vagytok, hogy csak úgy tudtok venni egy tápot pluszba. Lap hiba, hosszú évek alatt erre még fogadni is mernék.
2018. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát megér: Csinálj egy parancsikont a tálcára (nálam így néz ki: C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -t 5. Ezzel rendesen kikapcsol a gép, nem csak alvó módba kerül.


Esetleg a biosban nézz szét, ha van ott olyan, hogy "Wake On LAN", kapcsold ki. Ha a windowsban be van állítva hibernálás vagy alvó mód, azokat is ki lehet kapcsolni.

vagy kikapcsoláskor a SHIFT-et tartsd lenyomva.

Hírtelen egyből csak ennyi. Egyébiránt google. Van jó pár ilyen fórum, hátha az egyik ad megoldást.

Ha semmi nem használ, lehet gyanakodni tápra, alaplapra.

2018. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
#4: Amúgy meg nem kell marha gazdagnak lenni, hogy tápot vegyünk. Mikor az ember gépet vesz/épít, eleve gondoskodik egy minőségibb tápegységről. Ha éppen nem telik rá ha bekrepál a jelenlegi akkor vár, nem mondta senki, hogy azonnal fusson a boltba, vagy rendeljen. Nem kell kő gazdagnak lenni ahhoz, hogy rendes tápot vegyen valaki ha jót akar a gépébe. Ez egy hobbi, vagy éppen munkaeszköz sok embernek. Ha van munkád, lesz minőségi tápod, jó géped (low, vagy közép kategóriás, vagy high-end) a munkádtól, az-az a fizudtól függően. Ha te a szüleidtől függsz, akkor tenned kell róla, hogy te is megengedj magadnak ilyesmit. Lehet spóróli˛félretenni, akciókat, leárazásokat keresni stb... Itt senki sem mondta, hogy azonnal vegyen bárki is bármit. Nem is értem miért kellett ezt a gazdag dumát felhoznod. Eléggé pitiáner.
2018. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az alaplap és a tápegység is teljesen új.

(alaplap: GIGABYTE B360M DS3H, tápegység: EVGA SuperNOVA 650 GQ 650W Gold)

Ezen a problémán kívül nincsen semmi más gond. De közben rájöttem mégvalamire. Nem teljesen magától kapcsol be. Ha csak egy picikét is megmozdul az egér, vagy lenyomok egy billentyűt, akkor kapcsol be rögtön. A System32 mappában van a Shutdown.exe. Az nem csinál semmit, hiába kattintok rá. Rendszergazdaként se csinált semmit. Azonban létrehoztam egy .bat fájlt, amibe csak ennyit írtam: shutdown -s -t 5

És meglepő módon, leállt a gép, kikapcsolt, és utána nem kapcsolt már be magától, akkor se mikor az egeret megmozgattam.

Lehetséges hogy a Windows a problémás itt?

2018. dec. 31. 15:42
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezt írtam le neked. Ezt a parancsfájlt kell létrehoznod az asztalra, vagy ahová akarod. Én is ezt használom. Azonkívül a bios-ban nálam legalábbis be van állítva, hogy egy billentyű lenyomásra induljon a gép. No, ezt kell neked ott kikapcsolnod. Nem feltétlen a windows hibája ez, pusztán beállítás kérdése az egész.
2018. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
A tápod tökéletes, a lapod is. Ennyit a sok okostojásról. :)
2018. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem rohantál azonnal tápot vagy lapot venni. Egy idézet egy kedvenc lamer demómból: (Míg a világ kerek, mindig lesznek lámerek.) Kinek nem inge, ne vegye magára. (Ez nem rád vonatkozik kérdező!)
2018. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!