Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » M.2-es SSD-k hogyhogy ennyivel...

M.2-es SSD-k hogyhogy ennyivel gyorsabbak, viszont nem sokkal drágábbak?

Figyelt kérdés

Samsung 860 EVO 2.5 250GB SATA3

Ez 17.000 HUF, viszont csak 520MB/s írási és 550MB/s olvasási sebessége van.


Samsung 970 EVO 250GB M.2

Ez 23.000 HUF, viszont 1500/3400MB/s sebessége van.


Az a 6 ezer forint különbség megéri a 3/6-szoros sebességet PC-hez is, nem?


2019. jan. 8. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
m.2 gyorsabb adat átvitelre képes.
2019. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Ezt nem lehet tudni. Én is megvenném, de ha úgy nézed akkor 25%-al drágább és van akinek ennyit nem ér meg.


A sebessége a háromszorosa, de mivel általában oprendszer kerül rá és ott sok kis fájlt ír és olvas az SSD, ezért nem tudod kihasználni a tripla sebességet mondjuk a 15KB-100MB közötti fájloknál,mert jellemzően egy oprendszer ilyen méretű adatokkal dolgozik...

2019. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja értem, tehát ha csak a rendszer és néhány program van rátelepítve, akkor nem is érezhető a sebességbeli különbség?


És játékoknál? Azt tudom, hogy plusz FPS-t nem ad semmilyen SSD, de betöltés terén mennyire lehetne érzékelni?

2019. jan. 8. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem Intel M2 ssdm van a noname satahoz képest tudom hasonlítani.

Egy olyan talán mintha lenne valami.

Logikusan ha van m2 csatoló azt kell venni de alapvetően megmozdulni nem érdemes a sebesség növekedés miatt mert hanyagolhato

2019. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az m.2 csak a foglalatot jelöli, vannak sata sebességű m.2 ssd k is. Mindkettőn pofátlan nagy haszon van, reálisan ma már legalább kétszer ekkorát kéne kapnod ennyiért, felteszem annyi áll a háttérben hogy ennyiért lehet még eladni ezeket.


Megéri, egy 250 es elég ahhoz hogy ne csak a rendszer legyen rajta, ha meg játszol nagy a különbség(arányaiban mintha hdd ről váltanál sata ssd re). Az egyetlen ami miatt meggondolnám hogy a 250 es talán kicsi már, a legtöbb lapon pedig csak egy m.2 slot van.

2019. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm a lepontozást, annak ellenére hogy a 4-es is megerősíti, hogy annyival nem gyorsabb...


Mivel a játékok sem azon lesznek ezért a betöltési idő sem lesz kevesebb, az FPS meg pláne nem...

2019. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!