Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC összeállítás mai árak mellett?

PC összeállítás mai árak mellett?

Figyelt kérdés

Tudom, van egy pár ilyen kérdés, de vagy elavultak, vagy más igények vannak, ezért írtam egy új kérdést, hátha valaki(k) tud(nak) segíteni.


Szóval, tervezek egy PC-t összeállítani, nézegettem előre boltok által összeállítottakat is, de arról azt olvastam, hogy nem éri meg.

Mivel én annyira nem értek hozzá és képben sem vagyok a mai viszonyokkal, hogy mi mennyi, és mivel kompatibilis, ezért szeretnék segítséget kérni.


Túlzottan nagy igényeim nincsenek. Szeretném, ha néhány évig jó lenne a játékokhoz (nem kell feltétlenül max grafikán, de ne is lowon), 1080p 60fps feltételek mellett.

Illetve a processzor alkalmas legyen munkára is.


Amit én így kinéztem, az a Ryzen 5 1600 vagy 1600X processzornak(?), illetve GTX1060 6GB, vagy egy 1070 használtan esetleg(?).

RAM-ból egy 16GB(2x8) szerintem, magas órajelen, a gördülékenység miatt.

Alaplapból valami jó fajtát szeretnék, ami testre szabható, könnyen húzható észszerű keretek közt a proci vele stb.

SSD egy 250GB-s Samsung Evo változat, háttértárnak pedig 1TB bőven elég egy megbízható márkától.


Opcionális: szeretném ha valamilyen módóon "kinézne" valahogy a gép. Ezért ha megoldható, olyan házat szeretnék választani, aminek plexi az oldala(Zalman Z1 NEO?), illetve egy-két dolog világít az alkatrészek közt. Ez nem létfontosság, pusztán az esztétika miatt, sötétben jól nézne ki, de ha az ilyen fajta alkatrészek irreálisan drágák a "nem világítós" társaiktól, akkor elhanyagolható!


Tápot rengeteget néztem, több száz véleményt olvastam árukeresőn is, nem igazán tudnék dönteni, annyira sikerült rájönnöm hogy egy 450-500W bőven elég, mégha húzva lenne a CPU, akkor is.



Köszönöm előre is a segítséget!



2019. jan. 8. 17:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Milyen új procik jönnek? :o
2019. jan. 8. 21:45
 12/17 anonim ***** válasza:
Egy fecske nem csinál nyarat. [link]
2019. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Az iPon mindig is túl volt árazva.. nem kicsit.

De kár ezen vitatkozni, mert amit írtál először az jogos, és köszönöm is. Megvárom a hatásait az új kártyának. :)

2019. jan. 8. 22:16
 14/17 anonim ***** válasza:
Ma este fele mutatjak be a zen2 ryzeneket, ugyhogy en varnek meg
2019. jan. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Gábor_79 ***** válasza:
Gyanítom jó ideig nem lesz 120-ért 2060-as. Ahogy eddig sem adták ingyen a plusz teljesítményt. Ha tényleg annyiért adnák itt magyarországon, akkor a teljes 1060 - 1070 esetleg 1080-as készletet kidobhatnák. A 3 GB-sat nem.
2019. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Szerintem is jóval drágább lesz, de 15-én forgalomba kerül, hónap végén pedig magyar boltokban is lesz.
2019. jan. 9. 17:01
 17/17 anonim válasza:
Szia! Nem tudom mennyire aktuális még, de én minimum 500wattos tápot keresnek a helyedben. A 1070ti/2060-nak kell a minimum 500w, szóval ezt gondold meg!
2019. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!