Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Másnál is hangos a gyári...

Másnál is hangos a gyári Intel hűtő?

Figyelt kérdés
Aztán lehet valamit én csináltam rosszul. De összeraktam egy gépet, amibe is egy i5 3570S procit raktam gyári hűtővel. Egy MX4 pasztával pasztáztam, de az igazat megvallva már vagy 3 éve a polcomon volt, tehát gondolom beszáradhatott. A hőmérséklet igazából nem olyan magas, egyszer-kétszer felmegy 45 fokig netezés közben, de 40-nél kapcsolgat a venti, s elég zavaró. Van még benne egy R7 370 kártya, én arra gondoltam, hogy az is fűt sokat, így az is befolyásolhatja ezt. Mondták is nekem, hogy netezés közben nagyon 35 fok fölé nem kéne mennie.
2019. jan. 12. 19:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként maga a proci 31 fokos, csak a magok mennek fel. Aida64-el mérve.
2019. jan. 12. 19:45
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyári Intel hűtő egy marék földet nem ér, nem is értem, hogy ennyi év után hogy nem fejlesztették még tovább, vagy ha nem akarják, akkor miért csomagolják még mindig azt a trágyadombot a procikhoz.


Cseréld, amint tudod. A legolcsóbb 1000 forintos hűtő is halkabb és effektívebb, mint a gyári.

2019. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem I5-6400 van, Zalman Z3 gépházzal. Állítani lehet, hogy a házhűtők mennyire menjenek hangosan, ha hangosra állítom (mármint gyorsabb RPM-re) akkor nem hallható a ventillátor, de ha kikapcsolom alacsonyabb RPM-re, akkor netezés közben is hallani lehet a gyári intel ventillátort füles nélkül, amúgy nem. Mindezt netezés közben, tehát nem is erőltettem meg a processzort.
2019. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, hangos a gyári hűtő, netezésnél meg tök normális a 35 fok.

Ha zavar, hogy hangos, akkor szerezz be egy másikat.

2019. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!