Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsolt ki a gépem...

Gyuri69 kérdése:

Miért kapcsolt ki a gépem játék közben?

Figyelt kérdés
Körülbelül fel órája játszottam és egyszer csak kikapcsolt a gépem, de úgy hogy a bekapcsoló gomb világított,mintha meg menne, hiába nyomkodtam a bekapcsolo gombot, nem csinált semmit..a tapegyseget kapcsoltam ki , majd be és csak így tudtam újraindítani..mitől lehetett ez? Hőmérsékletek jók voltak, viszonylag jó minőségű Tápom van(fsp hydro g) elvileg azzal sem lehet probléma...

2019. jan. 13. 03:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig valami melegedni fog, meg kell nézni hogy az alaplapnál mi a beállítás, mikor kapcsoljon le.

Pl. Nekem 65 foknál le áll, de alap hő 30 fok, terhelve 45, max 50 fokig megy.

De pl. ha olyan CPU lenne ami 75 fokig is felmelegedhet terhelve, akkor az alaplapommal nem lenne túl szerencsés használni, mert az a felső határa, és nem lehet 90 fokig kitolni a vész leállítást.


Szóval ahhoz hogy többet tudjunk mondani, kellene az alaplap, CPU, VGA típusa is, és a hozzá kapcsolódó hűtés.


Illetve érdemes még azt megnézni, hogy az FSP igaz elég jó tápokat gyárt, DE! mindent ő se tud áthidalni. Pl. ha régi építésű, vagy legalábbis régi elektromos hálózatú házban használod, akkor ott gyakran okozza a gondot olyan, hogy földeletlen konnektor, gyenge, túlterhelt vezetékek, ami játék közben terhelve van, sőt melegedhet is, ami elégtelen áramellátáshoz vezethet...

És még DE! akár a táp is lehet hibás! Hiába veszel jót, több mint 90% -ban megbízhatót, néha előfordul 1-1 darab ami terhelés alatt megadja magát, ennek tesztelésére, jó lenne ha tudnál kölcsön kérni egyik ismerőstől egy próba tápot 1-2 órára.

2019. jan. 13. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a Watt túl kevés a gépnek?
2019. jan. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aorus b450 elite alaplap

Ryzen 2600 gyári hutovel

4gb os rx 580

2x4gb 3000mhz

Nzxt s340 házban van elől hátul 1-1 ventivel

A táp 650 wattos fsp hydro g

2019. jan. 13. 11:37
 4/5 anonim válasza:
Amikor kikapcsolt akkor ment tovább a gép csak a képernyő sötétedett el? Reagált a reset gombra? Mert nekem ezt csinálja időközönként, kikapcsol a monitor, a gép bekapcsolva marad, de nem reagál a reset gombra.
2019. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem maradt bekapcsolva, leállt az összes a venillator, a processzor huto, a ház hűtők, a tapegysegé, minden, viszont a bekapcsolo gomb illetve az alaplap mégis világított, amit csak bekapcsolt állapotában kene neki, és semilyen gombra nem reagált
2019. jan. 14. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!