Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplap lenne a legjobb...

Melyik alaplap lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Rxzen 5 1600x processzor, 2x8gb 3200mhz ram, gtx 1060 6gb vga.


Ezekhez melyik MBA lenne a legjobb? Azt sejtem hogy b350/b450 kell, de abból melyik lehet a legjobb, ami támogatja akár a cpu húzását is? Illetve dual channelbe kezeli a 3200mhz kingston ramokat, nem szabályozza le 2666mhz-ra?


2019. jan. 13. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik b350\b450 támogatja ezeket. Hogy milyen sebességen marad stabil a ram a procin múlik elsősorban, bios frissítésekből már kihozták amit lehetett régen mindegyik gyártónál. Amikor én vettem GA B350 Gaming 3 egy erős középkategóriás lap volt mindennel amire szükségem van, az egyetlen ami idegesítő benne számomra hogy offset alapú a tuning, de ez nyilván megszokás kérdése.
2019. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Illetve dual channelbe kezeli a 3200mhz kingston ramokat, nem szabályozza le 2666mhz-ra?"


Itt picit felvilágosítanálak. Nem az alaplapon múlik. A Proci memóriavezérlőjén. Ugye proci órajel tuning sem egyforma, a szerencsén múlik meddig bírja. Így van ez a memóriánál is. Tehát ha 2666-nál nem megy feljebb, az egyáltalán nem az alaplap miatt lesz. De nagyon ritka hogy ne menjen feljebb. (2. generációnál már nem 2666 hanem 2933 amúgy a standard)


Nem tudom mennyit akarsz költeni, de ez egész mutatós alaplap: GIGABYTE B450 AORUS PRO

(Nekem x470 aorus ultra gaming-em van amúgy)

2019. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor egy GIGABYTE B450 AORUS ELITE jó választás lehet egy időre?
2019. jan. 13. 10:20
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, mi a különbség a két lap közt, ami miatt ekkora az árkülönbség?

GIGABYTE B450 AORUS ELITE és GIGABYTE B450 AORUS PRO közt, amit te javasoltál?

2019. jan. 13. 10:22
 5/6 anonim ***** válasza:

-USB3.1 (gen2)

-USB Type-C (gen2)

-Integrált hang (sokkal)

-Alsó m.2 foglalaton is van borda


Talán kondenzátorok és hasonlók még, de azok nem fontosak. Ha neked amiket felsoroltam nem szükségesek, akkor jó az elit is. Én az integrált hang (ALC1220) miatt azért meggondolnám, még egy nem audiofil is észre szokta venni hogy sokkal jobb.

2019. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megfogadom a tanácsod, és azt választom, nem vészes az árkülönbség.


Köszönöm!

2019. jan. 13. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!