Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes bővítenem a memóriát...

Érdemes bővítenem a memóriát 8-ról 16GB-ra?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2x4GB RAM van a gépemben, DDR3 1600Mhz. Teljesen ugyan ez a típus most akciós, érdemes bővítenem a jövőre tekintve? Érdemes DDR3-ba fektetni a pénzt, úgy hogy jelenleg nincsenek RAM gondjaim? Egyébként játékra sokat használom a gépet és CAD programokat is használok. Azon gondolkodtam, hogy lehet mire kevés lenne a 8GB addigra már amúgy is megérné vennem egy teljesen új gépet, amibe már tuti nem DDR3 lesz. A jelenlegi gépem 2015-ös, közép-felső kategória.


Említett memória:

[link]



2019. jan. 14. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Óriási akció.... 2016 márciusában vettem ugyan ilyen ramot szinte, 11 ezer volt ha jól rémlik. Két hónap múlva felment 20 ezerre azóta az körül van, NEVETSÉGES!!! Szerintem hagyd most, inkább rakd el ezt a pénzt amit ráköltenél az új konfigodra.
2019. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8gb ram ma is kevés, legfeljebb nem azokban a játékokban amikkel játszol. Ha nem fogy el semmi értelme, de olcsóbb a ddr3 ram már nem lesz, jövőre itt a ddr5 is. Ha mindenképp akarsz bővíteni hardveraprón nézelődj, előbb fog meghalni kb minden más a gépedben mint a ram, nyugodtan lehet venni használtan.
2019. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát a legujabb jatekokhoz már igen ajánlott 16 GB RAM-ot venni
2019. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!