Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes moduláris tápegységet...

Érdemes moduláris tápegységet venni vagy elég a hagyományos?

Figyelt kérdés

Ezt a két tápegységet néztem ki.


[link]


[link]


A moduláris valamivel drágább és nem tudom megérné e.


2019. jan. 15. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én megvenném a modulárisat +4 ezerért.

De ez csak egy táp. Ugyanolyan jó egy x típusú moduláris, mint egy x típusú nem moduláris. Az egyetlen különbség, hogy a modulárisnál kiveheted a felesleges kábeleket. Ha neked megéri a felárat, akkor vedd meg.

2019. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez rajtad múlik, ha szebben el akarod rendezni a kábeleket és nem akarod, hogy a feleslegesek benne legyenek a gépben, akkor érdemes.
2019. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A modularitás egy kényelmi funkció. Két okból lehet hasznos, az egyik, ha szépen, takarosan akarod elrendezni a kábeleket, akkor jó, mert ami felesleges, nem kell a gépházon belül tárolni. A másik meg az, hogy megkönnyíti a táp kiemelését a gépből, ha pl. takarítás, zsírozás, kondik ellenőrzése miatt ez szükséges (bár félmodulárisnál szopacs van, mert 2 kábel fix).

Van viszont hátránya is, méghozzá az, hogy elveszhetnek a gépen kívül tárolt kábelek, és nem egyszerű másikakhoz hozzájutni.


Mondjuk ha ilyen 25 ezres sávban keresgélsz, szerintem az FSP Hydro GE-vel jobban járnál.

2019. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én biztos rászánnám azt a plusz pénzt. Egyrészt sokkal könnyebb, ha kevesebb kábelt kell betuszkolni a gépbe, másrészt kevésbé befolyásolja a légáramlást, harmadrészt pedig jobban is néz ki. Na meg ha megszakad egy kábel, elég csak azt cserélni, nem kell forrasztgatni.
2019. jan. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!