Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem terjedt el az...

Miért nem terjedt el az ati-freesynces monitor kombó?

Figyelt kérdés

Tegnap teszteltem az nvidia januar 15-i "gsyncjet" egy freesynces monitoron. Nekem mar most meggyozo volt az elmeny. Ma probaltam egy gsynces monitort es akkor kulonbseget nem lattam mint amekkora ar kulonbseg van a gsynces monitor vs. Freesynces monitor, illetve az nvidia vs. Ati kzottt?

A gtx 980asom atis szintjere valtok kb 5ezer forintbol, a regi 60hz monitoromat lecserelem egy 48-75hz kozott mozgora es tadaaam. Sima minden. Legalabbis ennek kene lenni gondolom, ha nvi freesyncel mukodott minden egy amugy nem az nvidia altal nem jovahagyott monitorral monitorral.

Csak ezert kerdezem mert az atlag jatekosnak sokkal megengedhetobb anyagilag ez a kombo ezerszer jobb a 48-75kozotti freesynces ugralas mint a vsynces teljesitmeny visszafogasboo adodo drop, es input lag.



#NVI #dzsiszink
2019. jan. 19. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Azert, mert ez egy retegtermek, a hardcore gamereken kivul senkinek nincs szuksege ezekre a technologiakra.
2019. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A g sync igen de a freesync ati konkretan nem jar pkusz koltseggel.
2019. jan. 19. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Régebben radeon kártyát használtam, de emlékszem hogy voltak problémáim vele, utána jött az nvidia.

Az a gond hogy sunyi módon csak az olcsóbb monitorokat fedi le ez az nvidia támogatottság.

Amire vártam az 27" 1440p 144hz ips az sehol sincs, és valószínű direkt nem is lesz. Arról nem beszélve hogy 60hz monitorról értelemszerűen a 120+ a jelentős előrelépés amit meg is érez a szem.


Tehát ez azoknak jó akik beérik a TN-VA panelokkal, és nincs szükségük nagyobb monitorra mint 24"

2019. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, mert a legtöbben nem is tudják mi ez. Fura lehet, de egyes statisztikák szerint a legtöbben még az options menübe se lépnek be a játékokban.


A másik meg, mert az amd nem épp a csúcsán van a vga piacnak. Egyszerűen a mostani rx 580 kártyám többet eszik mint az elődje ami egy 1070 volt és teljesítményben van egy kat ugrás. És még így is az rx 580 meg a 570 ami értékelhető alternatíva, felette a vega viccnek is rossz pl. A népszerű játékok is jobban futnak nv-n(overwatch, pubg, fortnite, gta v stb.), plusz a közvélekedés.


Am GTX 980-al hogy próbáltad ki? Csak a gtx 10 és rtx kapta meg, majd ha megoldják hdmi-n akkor talán.



"Az a gond hogy sunyi módon csak az olcsóbb monitorokat fedi le ez az nvidia támogatottság."


Mi? Mindenen megy ami tud freesyncet és van rajta DP 1.2A, a reddites felhasználói tesztek alapján kb mindenen tökéletes nem csak az nV által hitelesített monitorokon.

2019. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó, váltok 1060ra.
2019. jan. 20. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!