Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik az ssd-m?

Miért nem működik az ssd-m?

Figyelt kérdés

Volna egy 128gb-os Kingston ssd-m, melyre a rendszerem van telepítve, egy asrock x58 extreme 3 alaplapon, melyben van 12gb ocz ram tripple chanelben, egy xeon w3670 és egy gtx 1060 6gb még bepattintva melléjük.


A probléma, hogy az ssd frankón működik sata 2 aljzatban, de ha átdugom a sata 3-ba, akkor a boot után, még mielőtt bejönne a winfos, villan egy kéket és indul is újra a rendszer (nem tudom elolvasni a hibaüzenetet sem), hiába állítottam be a biosban is, hogy méltóztasson az ssd-ről bootolni, ami a sata3-ba van dugva.


Szóval a kábelre 6gb/s van írva. Az jó?

A biosbeálllítás bootolásra tuti jó.

Az ssd működőképes, használom, új.

Lehet a sata3 foglalat rossz az alaplapomon vagy valami mást néztem be? (2van belőlük, egyikben sem működött)


Javaslatokat, ötleteket kérnék, előre is köszi őket.


2019. jan. 19. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha Win10-ed van:

Dugd be a SATA 2-sbe.

Bootolj be a winfosba, nyiss egy parancssort rendszergazdaként, és írd be:

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

A fenti lépés kihagyható, ha win7-ed van.

Mehet a kikapcsolás, dugd be a SATA 3-asba, kapcsold be, majd nyomogasd az F8-at bootolás előtt, mint süket a csengőt. Ha jól csináltad, ilyet kell látnod: [link]

Ezután válaszd a csökkentett módot, várd meg, amíg betölt, majd indítsd újra a gépet és elvileg innentől már mennie kell.

2019. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Win hetem van. Ugyan az történt csökkentett módban is. Összeszedegette magának ami kell, aztán a Windows előtt kék villanás és újra indult. :/
2019. jan. 19. 18:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindkét foglalat esetében ezt csinálta. Szívjam fel magam és átdugdossak mindent a másik asrock x58 sima extreme alaplapba, hátha a foglalat rossz ezen a lapon?
2019. jan. 19. 18:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Hoppá. Azon meg nincs sata 3. Akkor úgy néz ki marad az sata 2-vel.
2019. jan. 19. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!