Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért füstölt el a 3,5 colos...

Nagy zigfrid kérdése:

Miért füstölt el a 3,5 colos külső HDD?

Figyelt kérdés
Van egy külső vinyóm amit Molex-SATA átalakító tápkábellal csatlakoztatom az usb re.A tápegység Molex anya kimenete kh-ás lett. Amit lecseréltem egy új anya csatira.Csak a Kinai tápból 3 vezeték jött ki ,A Molex meg 4 vezetékes. Valószinű , hogy a 12 V negativ pólusát nem vezették ki. Én meg azt gondoltam , hogy közös az 5 V tápjával. Igy oda nem kötöttem semmit.Igy nem jött ki a 12 V.Csak a füst.
2019. jan. 22. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem teljesen tudom elképzelni, hogy lett ez összekötve. Azt ugye tudod, hogy USB-n csak 5V megy, míg ugye a 3.5-ös HDD-nek kell a 12V is. Ha a tápról egy Molex csatlakozóra dugtad rá, annak mennie kell, a két fekete a föld, az közös. Valamelyik kábel nem jó helyre volt kötve.
2019. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Közös is. Ott mást rontottal el
2019. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!