Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a konfigot raktam össze...

Ezt a konfigot raktam össze játékra. Vélemény? AMD konfig semmiképp nem érdekel, akármilyen jó is a Ryzen.

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2019. jan. 22. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó konfig igazából, bár inkább rakhatnál bele M.2 SSD-t. Illetve a RAM legyen inkább G.Skill Aegis, ami igaz, hogy csak 3000Mhz, de 4 ezer forinttal olcsóbb és az alaplap amúgy is csak 2666Mhz-ig támogat.


OFF: Tudom, hogy nem ide illik, de miért utálod az AMD-t? Csak szeretném megérteni az ilyen embereket, hogy egyszerűen miért félnek mást/jobbat választani. Félre ne érts, nekem is Intelem van, de jelen pillanatban én is inkább az AMD-t választanám.

2019. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Támogatja az alaplap a g.skill aegist és a hyperx furyt is? Csak mert sehol nem találtam.


Igazából tudom, hogy nem lenne rossz vétel a Ryzen, viszont jelenleg játékok terén nem tudja ugyan azt a teljesítményt nyújtani, mint a vetélytársa, ami a fő szempont lenne nàlam. Magonkénti teljesítményben pedig jóval előbbre jár az intel.

2019. jan. 22. 21:25
 3/16 MGéza ***** válasza:
58%
Jóval? Nem olyan nagyon sokkal ám. Plusz kb szerintem az a 10-20fps amit az Intel hoz, nem számottevő. Tesztben tényleg jól mutat, gyakorlati haszna kevés. Egyébként a konfig jó, de tényleg nem érdemes 2666Mhz-nál jobb ramot venni, mondjuk Kingston HX predator lenne a legjobb vétel.
2019. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Az a 10-20 jó lesz 5 fps-nek is :D

Az a Pure Rock meg felesleges, tök mindegy, hogy mit raksz a 8. gen Intelre, delid nélkül melegedni fog, mint a szar.

2019. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Most tudom, az egész gyk le fog pontozni, de azért is leírom:

Nem éri meg intelt és rtx-et venni. Az intel több pénzért kevesebbet nyújt, és ha esetleg renderelsz, vágsz vagy munkára használod, SOKKAL gyorsabb.

[link]

A ryzen olcsóbb és hasonló teljesítmény, csak egy normális hűtőt kell venned hozzá.


Rtx meg azért rossz, mert sok a meghibásodás, és a ray tracinget 2, vagy 3 játék támogatja eddig, mivel új technológia, nem annyira kiforrott a technológia. Vega VS RTX: [link]


Most itt drágábbnak írja a vegát, de amúgy egy árban vannak. De ha megteheted, vega64-et vegyél.

2019. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

mivel új technológia, nem teljesen kiforrott technológia*


a 2. technológia driver szeretne lenni, ne hari plz

2019. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha elsősorban játékra akkor meg az R5 2600X-et vegye, ebben egyet értek.

A vegában nem, a vega pláne a 64 nagyon sokat zabál. TPU mérésein volt ,hogy a 400 wattot is bekajálta csak a kártya. A 2060-nak jelen pillanatban nincs ellenfele(a gddr6 meghibásodásokról is egyre kevesebb infó), a 1070ti és 1080 drágább és elfogyott a legtöbb helyen, a vega is drágább általánosságban és sokkal többet eszik. Ami előzetesen ténylegesen jobb vételnek tűnik az a navi 10 és 12, de ki tudja mikor jön és hozza e amit ígér.

Egyszóval most legjobban használt sok garis 1080-at vennék, azért kapja be az nV a 6 giga vrammal.

2019. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 MGéza ***** válasza:
#7: Az RTX 2060 esetén visszatértek a jól bevált GDDR5X memókhoz, azért nincs. Az új verziók az erősebb kártyák esetében pedig nem Micron hanem Samsung gyártmányú GDDR6 memókat kapnak most már.
2019. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hol látsz te itt gddr5 ramot? [link]
2019. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

# 8


[link]

2019. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!