Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 5.1 hangrendszer külső hangkár...

Kanchendonzga kérdése:

5.1 hangrendszer külső hangkártyával sima zene lejátszásnál csak a két front speaker-t használja, miközben a filmek/játékok tökéletesek. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Részletesebben: Genius sw-hf5.1 6000 és asus xonar u5 külső hangkártya, win 10 64 bit. A kártya és a hangrendszer hibátlan, tehát ez beállítás kérdése. Találtam megoldás, miszerint a speaker fill-t kell aktiválni. Csakhogy ilyen opcióm nincs. Javasolták a Realtek audio control-t amit egyrészt nem tudok feltelepíteni, másrészt ha sikerülne se segítene, mivel a gép hangkártyáját írná felül a driver és nem az asus-ét. Ez utóbbival semmit nem tudok kezdeni.

Valami ötlet?

Köszönöm.



2019. jan. 24. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel a zenék 99,999%-a sztereó, ezért nem csoda, hogy alapértelmezetten az 5.1-es hangrendszer két első csatornáján fog megszólalni. Ahhoz hogy minden hangszóró ki legyen használva, vagy a hangkártya meghajtóprogramjához adott kezelőszoftverében, vagy a lejátszóprogramban kell aktiválni a sztereó hanganyag 5.1-essé alakítását vagy valami köztes szoftver kell.


Előbbi esetben ha jól látom az Asus kártyájához a Sonic Studio nevű eszközt ( [link] ) adják - ez a Virtual Surround nevű beállításával pont a fordítottjára képes.


Utóbbi esetben kérdéses, milyen programot használsz.

VLC Media Player esetén:

* [link]

Foobar2000-hez külön kiegészítő van:

* [link]

2019. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen tudom, hogy alapesetben nem 5.1 egy és azt is hogy aktiválni kéne, ez lenne a speaker fill, amit írtam is. A Sonic studio telepítve van és a virtual surround opció semmit sem csinál, ha ki-be kapcsolom.

A lejátszó tippeket is köszönöm (Km player-t szoktam használni), ez segíthet, viszont ha csak simán youtuberól akarok zenét hallgatni, akkor ez nem oldja meg a problémát.

Azt szeretném megtudni, hogyan lehetne az sonic studio-t megkerülve aktiválni a speaker fill-t mert abban egyszerűn nem lehet.

2019. jan. 24. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:

"A Sonic studio telepítve van és a virtual surround opció semmit sem csinál, ha ki-be kapcsolom."

Az - mint írtam - pont az ellenkezőjét hivatott csinálni (5.1-es hanghatások sztereó fülesen való jobb térélményét segíti elő).


"Azt szeretném megtudni, hogyan lehetne az sonic studio-t megkerülve aktiválni a speaker fill-t mert abban egyszerűn nem lehet."

Igen ez lenne a szent grál:

[link]

Vezérlőpult --> Hang --> Lejátszás fül --> Hangszórók --> Tulajdonságok gomb --> Enhancements fül --> "Speaker Fill"


Ha nem lenne ott, akkor előtte

Vezérlőpult --> Hang --> Lejátszás fül --> Hangszórók --> Beállítás gomb --> Hangcsatornák: 5.1 Surround

2019. jan. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen idáig jutottam el én is, hogy az általad is megadott helyen bekapcsoljam a speaker fill-t. Csakhogy hiába csinálom végig a konfigurációt nem jelenik meg a bűvös enhancement fül. Mindenesetre köszönöm a tippeket. Van esetleg egyéb ötlet? :)
2019. jan. 25. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!