Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az LG W2243S-PF 22 "" TFT,...

Az LG W2243S-PF 22 "" TFT, LCD monitoron van olyan gomb, hogy 16:9 helyett 4:3-ban mutatja a dolgokat (pl. régebbi játék) és a két szélén meg fekete sáv van, theát nem nagyít hanem, széleken fekete?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 11:19
 1/1 anonim ***** válasza:
"tehát nem nagyít hanem, széleken fekete" Nemnagyon értem az egész kérdést de megpróbálom 'kibontani'. Én úgy veszem ki a kérdésből hogy te azt kérdezed hogy egy régebbi játéknál ha szebb képet akarsz akkor mért kell 4:3 ba rakni és akkor mért fekete a széle? Gondolom... Na hát az azért van mert vannak pixelek 600x800, 1024x768, 1280x124... És ha 4:3 ba rakod az HQ minőséget biztost vagyis High Quality (Vagyis: Kíváló Minőség). Ez azért a 4:3 azért van hogy 'összenyomja' a pixeleket ezáltal jobb a minőség egy kissebb felbontású képen vagy játékon. Van a 16:9 Az már a magasabb minőség mint pl.: 1080p vagyis az lehet 1080x1024 csak valamelyiknek 1080p (pixel) -es nek kell lennie. Az már a HD (Vagyis a High Definition) Vagyis Nagyon Nagy minőség. És ezeknek a 16:9 meg a 4:3 az is még a főbb jelentőségük hogy vannak tv -k amik csak az egyiket vagy mindtkettőt támogatják, meg ugyan ígyvan a videókértyákkal vagy egyet vagy mindkettőt és ezért kell a monitorra is hogy ha a videókártya egyiket támogatja akkor a monitor 'alkalmazkodni' tudjon. Remélem tetszett Magamtól írtam: Joci :)
2010. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!