Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új laptopot első használatkor...

Új laptopot első használatkor mennyire kell feltölteni, lemeríteni, hogy sok évig bírja az akksija?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy első feltöltés után csontig kell meríteni, majd utána többször feltölteni, és utána már nem hagyni soha teljesen lemeríteni???
2019. jan. 28. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem igaz.

Töltsd fel teljesen és ne hagyd 20% alá merülni.

2019. jan. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dontspam ***** válasza:
48%

Évek óta Lithium-ion-os aksikat használnak, jól mondja az előző hozzászóló 20% alá (ha teheted) ne engedd merülni.

Kérdés, hogy kizárólag otthoni használatra kell, vagy hordozod? Pl. ha hordozod, normális, hogy szeretnéd minél tovább bírja. Ha kivehető az aksi akkor otthon legjobb kivenni (bár is én évek óta így használom). Persze ne hagyd sokáig töltés nélkül.

2019. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Ha egy litiumos akksit fullra lemerítesz az sérülni fog és már nem lesz 100%-os.Ezek nem nikkelesek amik lenerülnek maguktól is,ez litiumos ami sosem merül le magától csak a kapacitásából veszít.

De ahogy írták ne merítsd le soha 20% alá.

2019. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Ne töltsd fel teljesen és soha ne meritsd le bár a védelem nem is engedi így tulkeppen a ne töltsd fel teljesen a fontos.
2019. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam mást mutat a gyakorlat, igaz telo aksival, de a technológia ugyanaz. Vettem egy aksit, német utángyártottat, szándékosan nem kínait. Az ára is több mint kétszerese volt, mint a többinek . Megkaptam és szinte azonnal merülni kezdett, nem erre számítottam.

Írtam az eladónak, hogy nekem ez így nem kell. Visszaírt, hogy párszor azért töltsem 8-10 órán át akkor is, ha elérte a 100 %-ot. Így eddig 2x hagytam egész estére töltőn és úgy néz ki, hogy beválik, mert egyre jobban bírja. Jelenleg egy ilyen töltés után 2 napi elmegy, amikor megvettem egy napot sem bírt. 3400mAh Galaxy Note 4.

2019. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!