Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP laptop wi-fi driver-e...

HP laptop wi-fi driver-e miért nem működik?

Figyelt kérdés

A laptop wi-fi biztosan működik, mert linux alatt live módban is ment, ahogy windows 10 alatt is,DE...

Adott két majdnem egyforma laptop (HP Probook 6460b) csak az egyikben Celeron processzor van, a másikban Core i5 és persze mások a HDD-k is, de az operációs rendszer ugyanaz (win 10).

Telepíteném frissen az i5-ös gépre a wifi meghajtóprogramját, de egyik változattal se hajlandó működni, (piros kereszt rajta), nem jelennek meg az elérhető hálózatok.

Egy ötlettől vezérelve felcseréltem a 2 gép között a merevlemezeket. És erre a core i5 gép wi-fije a celeron gép hdd-jéről betöltődve tökéletesen működött !!!!

Visszatettem a merevlemezeket a helyükre, erre a core i5 gép wi-fije megint ugyanazt a piros keresztet mutatja.

A wi-fi ki-be kapcsolgatása semmit sem segít, ezért állandóra bekapcsolva hagytam.



2019. jan. 30. 22:38
 1/2 hypno ***** válasza:

Mondjuk a HP Probook 6460b laptopnak nincs win10 támogatása.

Esetleg nézd át ezeket a tanácsokat.

[link]


A "majdnem egyforma" jelenthet eltérő wifi kártyát, de akár eltérő verziószámú Win 10 rendszert is., mert mondjuk a celeronos gép lefrissítette magát egy újabb verzióra, vagy pont fordítva, még régebbi változat van rajta.

2019. jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, nincs win 10 támogatása, de mivel a celeronos-ra települt win7-es meghajtóprogrammal is, corei5-re is kellett volna.

Időközben megoldottam: a Windows 10 telepítésekor a core i5-re nem írtam be a wi-fi jelszót, ezért valamiért nem létezőnek vette...abszurd !

Leformáztam a HDD-t, újratelepíttem a win 10-t, a wi-fi jelszót is beírva a telepítés végén, és minden működik, ahogy kell.

2019. jan. 31. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!