Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék fejleszteni, érdemes...

Szeretnék fejleszteni, érdemes várni?

Figyelt kérdés
Érdemes lenne megvárnom a ryzen 3000 szériát? Igazából csak ramot, lapot, procit vennék majd. Jelenleg egy I5 6600k-m van és gtx 1060, szóval nem a most azonnal kell valami kategória viszont a ram árak miatt bizonytalan vagyok (most olcsóbbak).
2019. jan. 31. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire nem elég egy 6600k?

Vagy csak mindenféleképpen pénzt akarsz költeni?


Oké én is néha beleesek hogy veszek fölösen ezt-azt a gépbe, 1060-ról váltottam 1080-ra pedig csak FHD-n játszok, ez is "hülyeség" volt nyilván, de szerintem mindenféleképpen várd meg a 3000-es szériát mert a 6600k jelenleg is jó proci.

2019. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképp várnék, az a 6600K bőven elég lesz még jó ideig. RAMot attól még vehetsz, viszont ha meg már előre DDR5-ben gondolkodsz, akkor mindenképp muszáj várnod, mert az csak jövőre jön.
2019. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A Ddr5 nem számít annyira. A jelen procim is csodálatos... játékra/általános felhasználásra. Szeretném, ha egyéb dolgokban is ilyen gördülékeny lenne.
2019. jan. 31. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor várd meg a kövi Ryzenzt és 3700x-et vegyél.


Ha most veszel 2700x-et akkor a 6600k 10%-al erősebb single core teljesítményben, a 2700x meg kb 20-40%-al több core esetén. Nincs sok értelme.

Azt csiripelik a 3700x single core terén sokkal jobb lesz mint elődje.


Amúgy nekem 2700x-em van, tehát tényleg komolyan gondolom hogy ne vedd meg a 6600k helyett. Nagyon szeretem amúgy, de single core-ban nem a legjobb.

2019. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen felbontáson játszanál ezután? 1080p-hez még most elegendő a géped, 1440p-hez meg úgyis fejleszteni kellene, bár nem hiszem hogy egyszerre dobnál ki az ablakon kb 600ezret csak a gépre, vga-ra illetve monitorra.
2019. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A ryzen 3000-es széria azért lenne szimpi, mert olcsóbb, több mag és már az is tudna 5ghz környékét.

Nem, nem egyszerre venném az egész cuccot. Úgy tervezem, hogy veszek alaplapot, procit és egy zsák ramot, a többi meg ráér, játszani úgy is leginkább skyrim/witcher3/bf1/rome2 meg hasonlókkal játszom.

Azt szeretném, hogy sokáig csak videókártyát kelljen csak cserélgetnem, ha fejlesztenék.

2019. febr. 1. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!