Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális Ryzen7 2700X-nél?

Ez normális Ryzen7 2700X-nél?

Figyelt kérdés

Pár napja ruháztam be rá. Vettem hozzá új lapot is (x470 msi)


Tehát azt csinálja hogy alapvetően a "Core Performance Boost" tehát a turbo "Auto"-n van, ez bekapcsolvát jelent.


Most így pl Cinebech/Prime95 alatt 70-80 fokos lesz. Gyári hűtővel használom, 65foktól már 100%-on megy ami kb egy porszívó hangja.


Ha kikapcsolom a turbo-t akkor teljesen megváltozik, nem éri még el a 60 fokot sem. Cinebench alatt 55 fok, Prime95 alatt 57. Mondhati stabilan, nem is ugrál.


Másnál is ennyit változtat a turbo? Mert így számomra jobb kikapcsolva hagyni, cinebench-en 100pont a különbség amúgy is. Cserébe hűvösebb mint a videokártyám (márha mind2 terhelés alatt van)


Vagy az én cpu-mal nincs valami rendben hogy a turbo felnyomja 80-ig akár? (Sőt 1x láttam 89-et-is bár azt nem tudom mért csinálta)


Hűtő jól van feltéve, ha nem lenne jól akkor turbo nélkül is sz@r lenne a hőfok.


2019. febr. 2. 16:16
 1/3 A kérdező kommentje:

Amúgy a gáyri beállítás úgy van hogy 60fokon 60%-on megy, 70fokon 100%-on. Tehát ebben a 10fokban ugrik. Mivel turbo nélkül nem is éri el stress teszt alatt sem így majdnem hangtalan. VGA tényleg hangosabb és melegebb játék alatt.


Most ez mindenkinél ilyen, vagy nálam nincs valami rendben a turbo-val?

2019. febr. 2. 16:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, én is jártam így 1700x-szel gigabyte alaplappal.A teljes történet az, hogy új házba raktam át az egész gépet és ha már szétszedtem gondoltam újra is pasztázom a procit, amin egy vízhűtés van. Szal felpasztáztam egy régebbi szürke ezüst alapú pasztával. Rögtön elkezdett melegedni, mint az állat, Aida64 nálam is szinte azonnal 70 °C körüli hőket mért stresszen. Előtte az előző házban ilyen nem volt. Levettem a hűtőt, proci ki, újrapasztáz egy coolermaster pasztával, ami nem ezüst alapú, hanem a fehér ( nem tudom pontosan a megnevezését) és megjavult. Ezután stresszen sem ment 4 óra alatt sem 60°C felé.Jelenleg a vízhűtés úgy van beállítva, hogy 60 °C-ig csak a vízpumpa megy a ventik a radiátoron nem. Így sem melegszik Gigabyte Ga-AB 350 lapban. Játéknál GTX1070OC kártyával sem full hd-nál, igaz én korlátoztam az fps-t max 80-ra. Egyszer sem kapcsolnak be a ventik pl TR shadow of TR alatt, de még SW BF2 alatt sem.A ház egy bazi nagy jól szellőző Corsair.

Szal sztem nézd meg a pasztázást először, de ez csak egy ötlet, nálam bevált.

Ha nem változik semmi, akkor érdemes lenne a hűtőt cserélni, bár a Wraith-okról jókat írtak, de azért még sem vízhűtés...

Pasztázásról annyit, hogy én mindig telibe kenem a procit, nem csak rányomok egy formát a pasztából, mert az csak egy kör alakban terül.

2019. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az AMD-nek van kifejezetten Ryzenhez tuning prg-ja az AMD Ryzen Master, inkább azt használd húzásra szerintem és CPU-z -vel nézd meg a hőfokot. Amúgy a Vcore-t is leveheted egészen addig, ameddig stresszen is stabil marad a rendszer, mert az alaplapok ált. több feszkót adnak, mint amire szüksége van a procinak.
2019. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!