Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működne úgy egy 12 GB RAM-os...

Működne úgy egy 12 GB RAM-os setup, hogy 3db 4GB- is modul az alábbi memóriából?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha 3 modult beteszek a gépembe ebből a RAM-ból: [link]


Akkor tuti fix működik-e?



#memória #RAM #GB #DDR4 #tripple channel #gskills
2019. febr. 6. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de single channelbe mennének.

Biztos nincs keret 2db 8gb-os stickre?

2019. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Működik, de dual channel feltehetően nem lesz. Átmeneti megoldásnak jó, de majd ha van keret rá, azért tervezd a negyedik modult is.
2019. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

HA a 4gb mellé belraksz párnak egy 8gb modult akkor is megy Daal channelben, inkább ezt csináld mint a 3 db ramot.

HA van már egy 4gb ramod, akkor számold meg hány kocka van rajta, ha 4db, akkor olyan 8gb ramot vegyél amin a duplája vagyis 8db van, ha 8db van rajta, akkor meg olyat amin 2 oldalon összesen 16 kocka.

2019. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor úgy is mükszik, ha egy 4gigás illetve egy 8gigás modult párosítunk? Bocs, RAM-ban nem vagyok otthon.
2019. febr. 6. 20:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen de bukod a dual channel-t=nem éri meg.


Ha az alaplapod támogat quad channel-t akkor vegyél most 3*4gb-ot, és mihest lesz egy kis pénzed még +4gb-ot a quad channel miatt.


Ha nem támogat quad channel-t akkor meg csak 2*8-at vegyél. Vagy most 8-at és később +8-at.


A dual/quad channel 5-10fps-t jelent! Ne bukd már el.

2019. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! 😀
2019. febr. 7. 06:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Az "5" válaszoló nem ért hozzá, nem buksz semmit.

A 4gb és 8gb modul simán megy együtt DC-ben az újabb szériás lapoknál, már 6-7 évvel ezelőtti S1155 lapban is mennek. Utoljára a C2D lapoknál volt ebből probléma.

Van olyan lap ami csak azonos címzésű ramokat hajlandó DC-ben hajtani, de van olyan lap is ami nem válogat, szinte mindent, csak párosan legyen.Mondjuk ebben az a furcsa, hogy a mem vezérlő a CPU-ban van, de mégis az alaplapi BIOS-tól függ.

SZóval a 4 gb mellé nyugodtan vehetsz 8gb modult csak figyelj oda a felépítésre amit a "3" válaszban írtam. Egy számtech nagykerben dolgozó, 15 éve ezzel foglalkozó ember válaszát olvastad.

2019. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Oké, pontosítok, működhet, de nem garantált.

De tény hogy vannak olyan esetek ahol okés lehet úgy is.


Én továbbra is azt tartom ésszerűnek ha most venne 8gb-ot, és később még 8-at. Így 100% működne.

2019. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jah illetve kifelejtetted hogy a te esetedben dual channel kizárólag addig lesz amíg a 4*2 betelik, tehát 8gb ram használatig. Tehát 8gb stick fele mehet dual-ban.


Azért ez is fontos, főleg így 2019-ben.

2019. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod, ha a címzés azonos, akkor nem csak a fele működik dualban. Amit te írsz az még a régi c2d korszakban volt és ott tényleg úgy működött dolog, hogy ha 1 oldalas ramot raktál párba 2 oldalas rammal akkor csak az egyik felét címezte. Egyébként létezik symmetric Dual Channel és assymmetric dual channel, és mindkét esetben működik mindkét csatorna teljes sávszélességgel, olvass ennek utána.

Én abból indultam ki, hogy van 1 4gb modul a gépében és ahhoz akart bővítést venni, feltételeztem, hogy erről volt itt szó.

2019. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!