Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 gb ram van a laptopban, ha...

4 gb ram van a laptopban, ha veszek hozzá még 8gb ramot, tudja kezelni a gép?

Figyelt kérdés

Más gyártótól, mint ami eredetileg a gépben volt, de ugyan azon a frekvencián persze, meg ugyan úgy ddr4-eset persze.

Tudja kezelni, ha az egyik csak 4 gb a másik meg 8 gb, vagy csak akkor kompatabilis, ha mind a kettő teljesen egyforma? (Gyártó is ugyan az, memória mérete is ugyan az, stb)


Tehát mhz ugyan az, ddr4-es (mint ami a laptopban van, az is ddr4-es) csak a gyártó más, és nem 4 gb-ot tennék a 4 gb mellé, hanem 8-at.

Felismeri és tudja kezelni?



2019. febr. 10. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A RAM-ot nem véletlen lehet párban kapni, ne variálgasd. Vagy veszel hozzá egy ugyan olyan frekvenciájú DDR4-es 4gb-ot, vagy simán használsz 1db 8gb-ot.
2019. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: vagy 2x8gb
2019. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem egyforma ramok vannak a gépben, akkor szerencse kérdése, hogy mennyire fog normálisan működni.
2019. febr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Továbbra is ismételni tudom csak amit 7 éve magyarázunk, a géped nem tudja, hogy ki a fene csinálta a RAM-ot, csak az érdekli, hogy milyen időzítéssel és órajellel működik, a gép ugyan úgy tudja használni dual-chanelben. Meglehet instabilan működne DC-be, bár sose próbáltam és tapasztaltam a teljesítmény változást így erről nem nyilatkoznék.
2019. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2x4 GB van a gépemben, az egyik 2133mhz és a másik meg 2400 as és mégis duál chanelként kezeli a gép persze egyértelmű hogy 2133mhz-en futnak
2019. febr. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!