Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Processzor hány évig...

Egy Processzor hány évig támogatott?

Figyelt kérdés

Minimum - Maximum

Tehát arra gondolok, hogy driverek,játékok terén és egyebek..

Illetve honnan lehet tudni, hogy a Processzor már a végét járja(elavulás,nem tönkremenés)



2019. febr. 10. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet csak úgy általánosan megválaszolni
2019. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gábor_79 ***** válasza:
Ameddig az azt fogadó alaplap kap támogatást driverek szintjén. Gyártóként és kategóriákként változik ez a dolog.
2019. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét kérdést egész nehéz megválaszolni.


1. Maga a processzornak nem kell driver, de ahogy az előttem szóló írta az alaplapnak, egyéb dolgoknak igen. Ez gyártónként eltér, de minimum 3-4 évig azért szoktak frissített driverek jönni.


2. Elavulás, játékok stb. Ez egy elég szubjektív dolog. Ki mire használja, milyenek az igényei. Ha csak szövegszerkesztésre, netezésre használja valaki, akit abszolút nem zavar a lassúsága, akkor neki lehet hogy még egy Core2duo is megfelel. Aki hardcore gamer, annak meg lehet hogy már 3 éves proci is elavult.


Általában azt szokták mondani, hogy egy processzort 3-5 évente érdemes cserélni, felhasználási szokásoktól függően. Jelen időben kijelenthető, hogy jelenleg a minimum használható processzor (játékokban) minimum 2 magos és 4 szálon fut.

2019. febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kellene valamit mondani, akkor rávágnám, hogy 5-10 év. Pontosabban nem lehet megmondani, hiszen még maga a kérdés sem egyértelmű. És nem azért, mert rosszul tetted fel, hanem mert pl. az elavulás sem egzakt fogalom. Mikor tekintünk valamit elavultnak?

A közgazdaságtanban, könyvelésekben 3 évet szokás megjelölni, ami alatt egy informatikai eszköz nullára amortizálódik. 5 évet szoktak megjelölni "teljes elavulásnak", azaz egy új gép 5 év múlva minősül teljesen elavultnak. Persze, mint írtam, nincs éles határvonal, én az előző gépemet pl. 9 évig használtam, időnként kicsit bővítgetve, fejlesztgetve. 6 év után kezdtem érezni, hogy már kezd pár dolog macerássá válni.

A driverekkel nem szokott gond lenni, az oprendszerekből ritkán vesznek ki drivereket, és amit a gyártó közread, az rendszerint nem csak az aktuális, de a következő 1-2 oprendszer-generációban is gond nélkül használható. Általában driverek tekintetében könnyebb egy újabb rendszert ráhúzni egy régebbi vasra, mint fordítva.

A játékok már húzósabb kérdés. Ott tényleg 2-3 év a max, persze, ha az éppen aktuális csúcsjátékokról beszélünk.

De mondjuk egy irodai gép akár 10 évig is elzötyöghet különösebb elavulás nélkül.

2019. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!