Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot vegyek?

Milyen alaplapot vegyek?

Figyelt kérdés

A következő build köré szeretnék egy mini itx vagy micro atx házat építeni.


CPU: i3-8100

Ram: 2x8gb 3000mhz ddr4 corsair red lpx

GPU: GTX 1070 msi (279 x 140 x 42 mm)

Táp: Corsair VS 550

Háttértár: 1 TB WDezex és egy 250 gb-os samsung evo 850


A Thermaltake Core V21 és a Thermaltake Core V1 mini gépházat néztem ki magamnak.

Az utóbbi, kisebbik házhoz kompatibilis a jelenlegi [tápom]? Ha túl nagy, akkor fixen maradok a micro atx-nél.


Alaplapokban és hűtésben nem nagyon vagyok jártas.

A későbbiekben szeretnék majd plusz 2 db memória modult belerakni, amihez az itx lapok már kevesek, illetve ha kevésnek fog bizonyulni az i3 akkor majd egy combos i7-re cserélném.

Mit tanácsoltok?

Ha veszek egy 3xx-es lapot abba belemennek a 9xxx-es CPU-k? Mi a különbség a B360-B365-b450-es, és a z350-360-370-es lapok között? Ha igen, akkor melyik lapot érdemes választanom? Ha nincs wifi nem baj, csak lehessen külön wifi felfogó kártyát beletenni.


Zseton

Max 40-45k van az alaplapra és 15k a procihűtőre.


A processzor tuning nem opció. A ramot szeretném egyedül magasabb órajelen járatni és a processzornál csak a feszültséget szeretném beállítani a tökéletes hőmérséklet miatt.



#alaplap #9xxx
2019. febr. 14. 15:42
 1/2 MGéza ***** válasza:
A tápegység befér, de a V1 kizárólag mITX lapokat fogad.
2019. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom, de azt viszont már nem, hogy konkrétan milyen lapot vegyek :)

Mi a különbség a felsorolt típusok között.

2019. febr. 14. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!