Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mini itx lap micro atx házban,...

Mini itx lap micro atx házban, megéri?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen kis, kompakt gépet szeretnék összerakni a nagy batár ATX-em után.A 6th generáció után 8th-ra váltok.

Azon gondolkodok, hogy vegyek atx lapot + wifi kártyával, vagy inkább legyen egy alap wifis mini itx. Utóbbi esetben egyedül a plusz két memória slot hiánya fog idővel gondot okozni, de azt max upgradelem 2x16gb-osra.


A Thermaltake Core V1 és a core V21 között vacilálok.

Kezdetben egy i3-as processzort tennék bele, később egy erősebb egy 9th i7-esre gondoltam. Húzni nem akarom. Egy csendes, erős, halk, keveset fogyasztó gépet szeretnék összerakni alap videóvágásra, játékra, film nézésre.


Mennyivel hűvösebb a nagyobb ház szerintetek? Érdemes mini itx + micro atx kombóban gondolkodni? A plusz helyet ventilátorok felhelyezésére használnám.



2019. febr. 17. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

5 betűt mondok neked: r y z e n.

Kezdetben indulhatsz mondjuk egy 1400-al, utána meg jöhetnek bele a komolyabb 3. genesek (ugyanis a foglalat nem fog megváltozni). Csendesebb és kevesebbet fogyaszt, mint az Intel.

Annak meg az égvilágon semmi értelme nincs, hogy mATX házba ITX alaplapot rakj.

2019. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én eddig nem ezt hallottam az amdkről :)
2019. febr. 17. 23:23
 3/5 hypno ***** válasza:

A mini-ITX erősen feláras a mATX lapokhoz képest, így ha annyira kicsi gépet nem akarsz, akkor nem éri meg.


Ha olyan gépet akarsz építeni mint pl az enyém (viaLan EPC2 ház, mini-ITX alaplap, i3-4170 CPU, 160W Pico-PSU, Raijentek top flow hűtő, 2x4 GB RAM, SSD+HDD) akkor van értelme, de egy ilyennel diszkrét videokártya hiányában nemigen fogsz játszani.


Jó alternatíva lehet egy régi lepukkant ATX szabványú Brand SFF gép átépítése, vagy egy ilyenhez való ház berendezése modern cuccokkal.

2019. febr. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul hallottal dolgokat az amdrol
2019. febr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MGéza ***** válasza:

#2: "Nem ezt hallottam az AMD-ről" Le vagy maradva. Na nem sokkal, csak több mint 5 évvel. Nem FX 9xxx széria a Ryzen, nem vesz fel 200W felett. Ja igen, pont az Intel az ami erősen fűt mostanában, mivel pasztázott a 8-as szériáig bezárólag a kupak alatt...

Azt hogy mITX lapnak nem sok értelme van, hát, hm... Tény ha én mITX konfigot terveznék, akkor helytakarékosban gondolkodnék. De ha core V21-et választasz ami egyébként egy jó gépház, akkor tényleg semmi értelme a 10-20k felárat kicsengetni egy mATX laphoz képest ami szintén belefér. A ház hűvösségét meg a hangját a pluszban beszerelt ventik minősége és légszállítása fogja meghatározni elsősorban.

2019. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!