Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagyhat le egyre gyakrab...

Miért fagyhat le egyre gyakrabban a Windows?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyre gyakrabban fagy le csak úgy a számítógépen, leginkább játék közben (vagy néha csak úgy, múltkor böngészőben voltam, otthagytam pár percre a gépet, amikor visszamentem, nem tudtam mozgatni a kurzort. Gondoltam, lemerült az elem az Egerben, kb. Fel óráig kerestem bele elemet, mire találtam, kicseréltem, továbbra sem mozdult. Ránéztem a tálcán az órára, abból jöttem rá, hogy befagyott a rendszer, mert az még akkor is a fél órával azelőtti időt mutatta). Sokszor a "Windows problémába ütközött" üzenet se jelenik meg, csak megakad a hang (ha épp szól valami), megnyomom a reset gombot, semmi se történik akkor, csak kb. 10 másodperccel után újraindul.

Amikor a hőmérsékleteket néztem, az alaplapon vannak helyek, amik 100C körül vannak már indítás után, a processzor játék közben 70C föle is megy. Lefuttattam a Windows memória tesztelőt, nem jelzett hibát.

Régen is előfordult ilyen, de nem ilyen gyakran, simán 5-10 perc után összedől a rendszer a Far Cry 5-től, legalacsonyabb grafikai beállításokkal. Ha a felbontás 1280x720-on van, akkor még a monitor is kikapcsol :D


A gépem:

Kingston 2x8GB@1866Mhz memória

i5-4690K processzor + gyári hűtő, alap órajelen

Sapphire R9 270 2GB videokártya

Asus Z97-C alaplap

FSP Raider 550W táp

Asus MG279Q monitor, DisplayPort-on van

Windows 10 Pro a rendszer


Tegnap kiporszívóztam belülről, nem változott semmi.

MEMORY.DMP fájlt elküldöm, ha valaki tudja elemezni, ami benne van.


Van ilyen tapasztalatotok? Mi okozhatja ezt?



2019. febr. 18. 16:19
 1/7 anonim válasza:
Az a baj, ezt így nem igazán lehet megmondani mi okozza. Egyenként le kéne tesztelni a hardvereket, hogy melyik okozhatja a hibát. Lehet akár táp, memória, CPU, vagy a kár a videókártya is a hibás.
2019. febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az alaplap lesz a hibás, ez a lap sok sebből vérzik és nem csak nálad ilyen, Asrock z97 extreme 4 szerezz egy ilyet vagy msi-t, az a lap ami neked van rengeteg embernek okozott már problémát amint videókártyát raktak bele kékhalál satöbbi. Nézz utána mielőtt nézegetnéd a kövi lapodat.
2019. febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most jut eszembe, anno, amikor még keresgéltem, milyet vegyek, írták is, hogy rossz, de akkor másra nem futotta... amúgy már a legelsőször, amikor a Counter-Strike: Global Offensive-t próbáltam ki rajta, akkor is ez lett a vége.

Használtan csak ASRock Z97 Pro4-et találtam, az jó lehet?

2019. febr. 18. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:
akár még a rendszermeghajtó is okozhatja ha rossz állapotba van vagy vidókártya is
2019. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pro4 igen az is jobb mint a tiéd.
2019. febr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy a videokártya nem bírja a 144hz-s monitort? A régi videokártyámmal volt, hogy elromlott a hűtőventilátora, olyan hangja volt, mint a motornak, és folyton túlmelegedett, és ugyanígy lefagyott minden.
2019. febr. 21. 17:32
 7/7 A kérdező kommentje:

Kivettem az alaplapot, kíváncsi voltam, a processzor hűtőborda jól rögzítve van-e. Gyári Intel hűtő van rajta.

- Nincs. Konkrétan a processzor közepén van egy kis hűtőpaszta, ami a hűtőborda aljáról átragadt, amíg rendesen összeértek (mert a hűtőborda alján volt gyárilag). Ez is kb már rá van száradva.

Lehet, azért súlyosbodott lassan a helyzet, mert egyre jobban távolodott a hűtőborda a processzortól, a rossz rögzítés miatt.


Ez az első Intel processzorom, 4 "csavarral" kell rögzíteni a hűtőt rá, és akkor rontottam el... ezt is.

A ház egy Zalman Z9 Plus, az alaplap alsó részét rögzíteni se tudtam csavarral sehova, féltem attól, hogy véletlenül eltöröm, amikor a videokártyát illesztem bele.

2019. febr. 21. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!