Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tulajdonképpen mért bukott...

Tulajdonképpen mért bukott meg az AMD FX?

Figyelt kérdés

Általában mindenkinek rossz emlékei vannak róla, de minek tudható ez be pontosan?

Ez azt hallottam hogy elég sokat fogyaszt, de ez mellé sok magot és szálát tett az AMD az asztalra - az más kérdés akkoriban nem annyira igényeltek különösebben a játékok és a szoftverek..

- 32nm

Játékra megfelelő lenne, egy gépbe?



2019. febr. 20. 18:56
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
100%

Már mikor megjelentek, akkor jobbak voltak az aktuálisa piacon lévő második generációs Intel Core procik.

Utána hosszú évekig nyomatták semmi komoly újdonság, vagy előrelépés nélkül. Igaz az Intel se elöltette meg magát, de nem is kellett, bőven volt generációnként az a 15% gyorsulás. És ráadásul még az árakkal sem túlságosan mentek az Intel alá. Illetve régebben az egymagos teljesítmény sokkal fontosabb volt.

2019. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Brandon41 ***** válasza:
Leginkább a gyenge egy magos teljesítmény miatt, a sok fogyasztás és hőtermelés pedig csak hab a tortán.
2019. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rendkívül jó proci lehetett volna de az AMD gazdaságossági okokból sok helyen leegyszerűsítette az artitechtúrát illetve mert 32nm-en egyszerűen legyárthatatlan volt rendesen az új chip a meglévő gyártósorokon. Ezért lett egy felemás processzor, ami nyolc magján csak picit több teljesítményt nyújtott mint négy és a csatornák/gyorsítók is közösen osztoztak a gyorsítótárakon. Különben is akkor tájt az AMD igen súlyos pénzügyi nehézségekkel küzdött asztali gépekbe szánt processzoraival amit az Ati videokártya óriás felvásárlásával és az abból nyert szakmai tudásból/videovezérlő chipekből befolyt összegből kompenzált. Tehát új gyártó(sorra) nem telt, így azzal kellett szembe szállni a konkurenciával ami volt és azt csiszolgatni tökélyre kevéske sikerrel.

Tulajdonképpen a sebességével még ma sincs komoly panasz, jó konstrukció amit az extrém magas órajel beállításokkal tartani lehet, viszont annyira emelkedik a hőtermelés és az alaplap/táp terhelése hogy egy felsőbb kategóriás is igen elvérzik, ráadásul az élettartamot is rövidíti. Mármint a drága alaplapét.

Szóval én ezt a processzort a kezdetektől fogva elleneztem, kihagytam, maradtam inkább a Phenom-nál és csak tesztelés idején volt nálam egy ilyen kis bulldozer. (szép neve van valljuk be))

Inkább ajánlom neked a ryzen 1200-at ami jóval erősebb mint bármely bull és az ára is hasonló jelenleg. Olyan húsz körül láttam. Persze vehetsz nyolc magosat is amilyen nekem van, az se több 58huf-nál és jó 5-8 évre nem lesz rá semmi panasz az biztos.

2019. márc. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!