Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit ajánlotok? Lenne pár...

Mit ajánlotok? Lenne pár szakmai kérdésem.

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudom, hogy mi kompatibilis az alaplapommal, vagy mi nem? Egy pár dolgot ki szeretnék cserélni, csak egy picit tanácstalan vagyok, és szaküzletben nem szeretnék hülyének tűnni. Jelenleg egy Asrock H81M-VG4-es alaplapom van és ramot szeretnék vásárolni, de nem tudom, hogy mi kompatibilis vele. Jelenleg 6GB DDR3 ramom van, és eléggé gyatra. Mennyi az ideális manapság amit el is fogad az alaplapom? Illetve ugyan ez lenne a kérdésem processzorral is kapcsolatban. Jelenleg egy intel i3 4130-asom van és szeretnék ujitani egy intel i5-osre. Melyik lenne ramban és prociban ár-érték arányban a legjobb amit persze támogat az alaplapom. Játékra kéne (nem ultra, de medium/highon siman 70-80fps)is 550W a tápom, ha ez számít valamit

2019. febr. 20. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alaplapnak van processzor-támogatási listája:

[link]

ezek szerint a legerősebb támogatott i5-ös az i5-4690K, i7-esből meg az i7-4790K.


Memóriából - a specifikációk szerint:

[link]

maximum 16 GiB-ot fogad (játékhoz javasolt legalább 8 GiB).


Van egy kvalifikált gyártói lista:

[link]

melyben fel vannak sorolva azok a memóriamodulok, amelyekkel tesztelték az alaplapot - azok javasoltak.


Egy dolgot nem árultál el: milyen videokártyád van?


"550W a tápom, ha ez számít valamit"

Milyen márka és típus?

2019. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:

Az ember úgy kezdi, hogy felmegy az alaplap gyártójának honlapjára, és a support fülön megtalálja milyen processzorokat támogat az alaplap.

ugyanitt megtalálja azokat a memória típusokat, amikkel tesztelték a működést, vagyis ezekkel garantáltan működnek. (A listában nem szereplőkkel is, de ez most mellékes)


A specification fülön pedig megtalálod, hogy mennyi memóriát kezel maximálisan az alaplap.

2019. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek, ment a zöld pacsi!

Segotep GTR550 a tápom típusa.

2019. febr. 20. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:

"Segotep GTR550 a tápom típusa."


Uhh.... ez szíven ütött.

2019. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Segotep GTR550 a tápom típusa."

Ajjaj, az nem épp egy közismert márka. ;(

Inkább FSP, Seasonic, Enermax, Be quiet!, Bitfenix, EVGA, Corsair gyártókat javasolnám - azokról több információ, teszt érhető el, így kisebb az esélye, hogy kifogsz belőle egy rosszabb szériát.


De továbbra is kérdem: milyen a videokártyád? Ugyanis az is fontos játék szempontjából.

2019. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy MSI nVidia GTX 770 OC 2GB GDDR5 256bit-esem van. Ahogy elnéztem azokhoz a játékokhoz amikkel én játszanék azoknál nagyjábol a recomendednel van.
2019. febr. 20. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!