Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS-ba érdemes a processzort...

BIOS-ba érdemes a processzort húzni?

Figyelt kérdés
AMD A10 7800 processzor. 3.5GHz alapon és 3.9GHz turbó fokozaton. Ha a BIOS-ba nem egész 35%-ot húzok a processzoron, így elérve a 4,7GHz-es teljesítményt, akkor a processzor lineárisan fog veszteni az élettartalmából, megfelelő hűtés melett? Vagy számolhatok egy-két üzemórával és mehet a kukába?

2019. febr. 23. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Lockolt a proci, nem fogod a turbó órajele fölé húzni hacsak nem találsz valami mókolt biost az internet sötét bugyraiban, mert elvileg az sincs hozzá.

Max turbó órajelig fogod tudni húzni.


Másrészt a 35%-os OC amúgy is csak leányálom lenne, ha nem lenne szorzózáras akkor is.

2019. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Ne haragudj, és kövezz meg. De most ki kelett próbálnom, hogy akkor a BIOS-vág e át engem, de nem. 7,1GHz-ig húzható. Felhúztam 4,4GHz-ig elindítottam a gépet, a gép tulajdonságainál átírta 4,4GHz-re és a feladatkezelő is 4,4GHz-et írt teljes processzor használatnál. Ha gondolod felvehetem videóra, és küldök egy linket, hogy ilyenkor mi van. Mármint, hogy lehetetlen, de gyakorlatba nálam megy! Vagy konkrétan az egész rendszer hazudik nekem. Azért is kérdeztem, a 35%-ot!

2019. febr. 23. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Akkor az nem 7800 hanem 7800k, pont ez a kulonbseg koztuk. Inkabb ezt kellett volna levideozni.


Stabil vrm kell es stabil 12V-os fesz a tapbol, tehat minosegi alaplap es tap.


Huzol 100mhz-et rajta, stressztesztet futtatsz minimum fel vagy egy oran at, ha kekhalal van feszt emelsz es ujra probalod, ha nincs akkor mehetsz tovabb.


Max varhato orajel 4.4 - 4.5ghz korul van.

Max biztonsagos fesz hosszutavon 1.55V, rovidtavon 1.6V is mehetne. Ha automatan hagyot a fesz szabalyzast, akkor ingadozni fog, es a szuksegesnel feljebb is megy, ocnap ez nem elfogadhato.

2019. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elettartamabol csak akkor fog veszteni ha gagyi vrm vagy tap hajtja (de instabil is lesz amig ugy hasznalod), vagy ha 1.55V fole mesz.
2019. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Egy a10-es mellé nem feltételezek hű de minőségi dolgokat.
2019. febr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Már ne haragugj, de egy 4 magos processzorról állítod, hogy 4,4GHz-n tudod stabilan járatni?

És mit használsz hűtésnek? Mert nehogy azt mond, hogy csak a saját coolerét!


Én láttam már "milliomos-csemeték" extrém húzásait!


4,5GHz környékén már előhűtött Peltier-elemet használnak, 5GHz felett pedig már folyékony nitrogént!

Szerintem ezt nem a te pénztárcádhoz tervezték!

2019. febr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hypno ***** válasza:
40%

Hogy visszatérjünk az eredeti kérdésedhez...


Hogy érdemes-e, az attól függ, hogy mi a célod a processzor húzásával. Két lehetőség van:

- Csak csúcskísérlet, és igazából menőzni akarsz az eredményekkel, mert egyébként sem neked, sem a rendszernek, sem a telepített programoknak nincs szükségük extra órajelre.

- A jelenleginál magasabb órajelekre van szükséged, mert valamilyen program túl sokáig fut, túl lassan végez.


Az első esetben tehetsz egy próbát, de mivel öncélú a dolog, nem igazán kellene ilyesmivel stresszelned a gépet.

A második esetben pedig meg kellene találnod azt az órajelet, ami még stabil. Megfelelő hűtés mellett a processzor nem fog érdemben károsodni. A mai processzorok már elég inteligensek ahhoz, hogy elégtelen hűtés esetén bármit mókolsz is a feszültséggel és a szorzóval, egyszerűen megvédik magukat és visszaveszik az órajelüket.

2019. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!