Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 ajánlott gépigénye...

Windows 10 ajánlott gépigénye mennyi?

Figyelt kérdés

A minimális gépigényt megtaláltam a neten, de az ajánlottra nem nagyon találtam infót.

Most tervezek egy notebookot venni hosszútávra és el szeretném kerülni, hogy a Windows miatt szívjak. A mostani laptopom elvben megfelel a Win10 követelményeknek, de lassabb lett mint volt Win7-tel...



2019. febr. 25. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkább írj egy árat meg h mire használnád és tudunk ajánlani, esetleg írd meg milyen laptopod van hátha lehet rajta fejleszteni valamit pl. egy ssd csodákat tud tenni egy szuper lassú laptoppal. Egyébként én ajánlom a min 4gb RAM / 120GB HDD / 2Mag 1Ghz vagy gyorsabb procit. Nekem van egy nagyon régi HP laptopom azon is fut gond nélkül pedig csak egy core 2 duo.
2019. febr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kell 4 giga vagy annál több ram, SSD-t mindenképpen mivel sokkal jobban jársz vele..


Prociból 4 mag az ideális, feltéve ha akarsz FHD-nál nagyobb videókat nézni.

2019. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit szánnál rá.

De 8GB RAM, I5 proci, vagy Ryzenből 5-ös.

2019. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha hosszútávra gondolkodsz persze akkor.
2019. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hosszútávra én az ultrabookokat javaslom, én már 5 éve nyúzom az enyém hála a kis fogyasztású i5-ös U processzornak. Itt tudni kéne mi a célod vele és ami még fontosabb a keret.
2019. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

- 2 magos proci (legalább 2,5 GHz)

- 4 GB RAM

- SSD

Tapasztalataim szerint ezek.

2019. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kell. És persze annyi ház, annyi "szokás", én ezt mondanám minimumnak, ha nem használod játékra és munkára:

- 8 Gb RAM

- i3-mas processzor

- SSD, ha jót akarsz magadnak akkor 256-os, 128-assal is el lehet lenni, de néha kényelmetlen, plusz emellé egy egy terrás HDD.


Ha belefér a keretbe, akkor az i3-mat cseréld egy i5-re. Most szerintem a 8. generációnál járnak az intel processzorok, erre is figyelj.

2019. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Valószínűleg igaza van annak aki az ultrabookot javasolta, de arra nem lenne keret.


Most egy HP G2 250 típusú laptopom van (ismerős már a megvételkor fogta a fejét, hogy ezt hogyan hoztam össze, de anno 100 ezerből ez volt a legjobb). Én ezt már nem nagyon pofoznám sehova se.


Egyetemen, munkában és otthon használnám, vagyis az ideális az lenne, hogyha kisebb kijelzője lenne ( <15 inch), azonban az full HD. Ugyanis filmnézés és tanulás miatt rá szoktam kötni otthon nagyobb (full HD) kijelzőre. Emelett alapvetően böngészésre és dokumentum szerkesztésre, táblázatkezelésre használnám. Valamint ha időm engedi videót szerkesztek (dalszöveg videó, semmi nagy cucc, egy Windows Movie Makerrel meg lehet csinálni :D ).


Olyan 250 ezer körül szánnék rá. De ha procit, memóriát nem is nézek, csak azt állítom be, hogy full HD-s, 1 TB merevlemezes [128 GB SSD+HDD] (sok adatom van, és nincs külső merevlemezem, az SSD-n pedig a Windows lenne) gép legyen máris felugrik a 220 000+ árkategóriába. A legtöbb oldal ezt a HP-t ajánlja elsőnek: [link]

2019. febr. 26. 08:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva laptopok terén az árukereső egy kalap...

El nem tudom képzelni őszintén, hogy ezen a laptopon mi a makikaki kerül 220-ba. Ja de megvan, az oprendszer, meg az hogy kicsi a kijelző. Ha már 220-at kiadsz egy laptopra, akkor legalább az aktuális generációs processzor legyen benne az inteltől és legyen benne 8 giga ram. A 4 még elmenne, ha 130 ezerbe kerülne a laptop, de így... :D


Pár tippet adnék még a keresgetéshez:

- Ne ragaszkodj annyira a 15,6"-osnál kisebb kijelzőhöz, mert megdobja az árakat indokolatlanul. Sőt van hogy önmagában a kisebb kijelző nem is eredményez kisebb laptopot, ugyanis a káva elég sokat számít. Plusz a kicsi laptopokon általában botrány a billentyűzet.

- Orendszer nélkül, vagy valami ingyenes Linuxal nézd. A Windowst tippem szerint úgyis okosítod rá.

- A kijelzőnél meg mindenképp figyelj oda, hogy MATT legyen, aki képes még fényes kijelzővel laptop kijelzőket gyártani, az pokolra való.

- A billentyűzet világítás egy olyan extra, amiről nem is tudod, hogy milyen jó, amíg nem volt ilyen laptopod.

- A legtöbb laptopra 2 éves garit adnak, de a 250 ezres kategórián belül is már sok van, amire van 3 év. Megfontolandó szerintem.


Általában ezen a webshopon szoktam a legjobb árakat találni, rászűrtem arra, ami szerintem fontos:

[link]


(Remélem működik a link.)


Itt meg beállítottam, hogy csak a kisméretű laptopokat mutassa hasonló konfiggal, plusz megengedtem neki az i3-mas processzorokat is, hogy ne csússzunk ki a keretből: [link]


Ez úgy látom, hogy azt a laptopot hozta, mint amit te is találtál, csak sokkal erősebb konfiggal, 30 ezerrel többért.

2019. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!