Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi tápegység és ház...

Az alábbi tápegység és ház kompatibilis egymással?

Figyelt kérdés

Ház: [link]


Táp: [link]



2019. febr. 26. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát már miért ne volna kompatibilis???
2019. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem jelenleg egy FSP 300 W-os Micro ATX táp van ebben a házban, azonban éppen bővítés alatt van a gép és erre a tápra szeretném cserélni a jelenlegit. Olvastam viszont, hogy ez a be-quit ATX-en belül vmi nagyobb fajta, a házam viszont Micro ATX ugye és ráparáztam, hogy biztosan belefér e... Nehogy pofára essek mondom, mikor próbálom beszerelni :)
2019. febr. 26. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Szélességre a microATX házak is ugyanakkorák. De lehet, hogy hülyeséget írok??? :) A magasság nem ugyanaz.
2019. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a ház specifikációját:

"Power Supply Type Standard ATX PS2"

[link]


az ATX PS2 leírását:

"Az ATX PS/2 a legelterjedtebb formátum, melyekkel egyes helyeken "szabvány ATX" elnevezés alatt is találkozhatunk.


Méretüket tekintve 150x86x140 milliméterről beszélhetünk, de a 140 millimétert meghaladó mélységű egységek is ide sorolhatóak. Utóbbival elsősorban az 1000 watt körüli/feletti modellek esetében találkozhatunk."

[link]


illetve a tápegység specifikációját:

"Dimensions without cable (L x W x D), (mm) 160 x 150 x 86"

[link]


láthatod, hogy kicsit - 2 cm-el - "hosszabb", mint a "szabvány", de be fog férni - ez a ház méretábráján is látszódik:

[link]

2019. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a ház minden tekintetben kisebb, a szélessége is csak 18 centi. Az átlag ATX tápok 14 cm szélesek az tutira beférne, de ez nagyobb 15 vagy 16 cm, nem tudom pontosan, de ennyi pénzért már nem szeretném a véletlenre bízni :)
2019. febr. 26. 21:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát a be quit-nél az 160 mili a mélységre értendő és a 150 a szélessége? Mert, ha igy van akkor elvileg tényleg be kéne férnie!
2019. febr. 26. 21:07
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tehát a be quit-nél az 160 mili a mélységre értendő és a 150 a szélessége?"

Ott van egyértelműen a specifikációban:

L - length - hosszúság

W - width - szélesség

D - depth - magasság


a Prohardveres cikkben szereplő műszaki ábrán meg láthatóak a méretek: 86 mm a magassága, 140 a hossza 150 meg a szélessége.


De az ATX 2.4-es szabvány specifikációjában szereplő műszaki ábrán is látható:

[link]

2019. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, a részletes választ, így már teljesen tiszta a kép! Ment a zöld ;)
2019. febr. 26. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!