Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi, retro laptopba raspberry...

Régi, retro laptopba raspberry pi építés?

Figyelt kérdés

Sok videót néztem, hogy raspberry-ből csinálnak egy laptopot, meg hogy laptop kijelzőhöz van ebay-ról vezérlő, és azzal monitornak lehet használni.

Na most, lehetséges lenne, hogy egy jó régi (2000-es évek legeleje, egész 90-es évekbeli) laptopba bele építsek egyet? De úgy, hogy nem csak a kijelzőjét, hanem touchpadjét (vagy pöcökegerét), és a billentyűzetét is használjam (amik ugye szalagkábelesek)?


2019. febr. 28. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az az érzésem, hogy nem lehetséges.
2019. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak magát a műanyag keretet tudnád felhasználni, a többi része szerintem nem kompatibilis. Ha kész van viszont képeket, videót küldhetsz róla
2019. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kiejlző megoldható, de a többi hardver nem gazán

illetve megoldható, de sok macera. illetve a sok átalakító és egyebek miatt nem éri meg foglalkozni vele. A Raspberry eleve nem egy erőmű, tehát komolyabb dolgokra nem tudnád befogni. Amire mégis, azt meg kiszolgálja egy használt laptop 15ezerért.

A raspberryt eleve másra találták ki. Van aki kazánvezérlőt épít belőle, vagy épp kaputelefont. De van rá nagyon jól optimalizált OSMC és mehet médialejátszónak

2019. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"hanem touchpadjét (vagy pöcökegerét), és a billentyűzetét is használjam (amik ugye szalagkábelesek)?"

Az egyik gond,hogy milyen szabványú portról van szó (ha PS2, PS2-USB átalakító kell, ha USB, akkor köthető egy szabad USB portba, ha sokérintkezős csatlakozó, akkor még bonyolultabb), a másik gond, meg hogy hogy alakítod át a szalagkábelt az USB-portnak megfelelően (vagy GPIO-portra? de azt meg kezelnie kellene az operációs rendszernek...). Szóval barkácsolós, de nagyon.

2019. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!