Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akkor mi van, ha a gépembe...

Akkor mi van, ha a gépembe bekötök egy olyan winchestert, ami mas operációs rendszer alatt működött régen?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha ssd van a gépben es win7 rendazer rajta, de egy xps vinyot rakotok pluszban? Vagy egy olyat amin nem volt rendszer, hanem csak adatok, de xp alatt működött? Vagy ha mondjuk egy 64 biteshez akarok hozzakotni egy 32 bitest?

2019. márc. 2. 08:21
1 2
 1/17 P.O.C. ***** válasza:
Simán működni fog, az adatokat eléred rajta. De ha arra gondolsz, hogy a vinyón lévő egy másik hardverre konfigurálódott Windowst a te gépeden indítasz el. Nagy valószínűséggel nem fog menni.
2019. márc. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezt a végét nem értem :D. Konkrétan arra gondolok, h van egy hdd-m amit beszeretnek kötni egy olyan gépbe, ahol most ssdre van feltelepitve a 64 bites win7. Azon a hddn egy masik gépbe tuti 32bites rendszer volt, es asszem win7. De sztem nem ezen volt rajta a rendszer, mert ez a hdd azt hiszem csak a d-t adta, ahol az adatok voltak. Mondjuk az is lehet, h ezen volt a rendszer, csak ezt 2 particiova osztottuk.
2019. márc. 2. 08:31
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja lehet értem bocs :D tehat arra gondolsz, h mondjuk egy olyan vinyot berakok akar rgy ures gepbe vagy plusz hattertarnak amin mondjuk egy xp vokt, akkor nem fogom onnan az xpt elinditani? Az nem is szükséges, csak az kell, ha bedugom lehessen hasznalni azt a helyet, nr hulyuljon meg vagy ilyenek, meg a regi adataimhoz hozzaferhessek, mert par maradt rajta.
2019. márc. 2. 08:33
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2019. márc. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Működni fog. Ha csak adatok vannak rajta akkor tökmindegy hogy 32 vagy 64 bites oprendszer alatt volt-e.
2019. márc. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 MGéza ***** válasza:
100%
Ha nem állítod be rendszerlemeznek, akkor az égvilágon semmi, bebootol ssd-ről az eddigi rendszer te pedig eléred a hdd adatait.
2019. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Be lesz kötve ennyi.

Kit érdekel hogy mit hasznaltal ?


Mondom úgy hogy te is megértsd:

Nagymama régi. Kapsz tőle egy könyvet amit ő olvasott anno.

Te pontosan úgy el tudod olvasni ahogy ő elolvasta.

2019. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Oke, koszi :) meg annyit nem értek, h ha a c-t, ahol rendszer van, is kitette az a vinyo, vagy csak azt akkor onnan is visszajonnek az adatok. Tehat pl ha csinaltam egy mappat a c-n belul az is lathato lesz? Pl a lomtarbol is egy van a gepen, sztem a regi gepembe vagy ket winchester volt, egy 400as es egy 150es kb, vagy egy volt ketfele osztva. Ha beraktam a regi gepbe, akkor betoltott minden, sztem ha valamit a lomtarba taroltam pl az is ugyanugy maradt. Most ha beraknam azt a vinyot is, amin a c volt akkor gondolom az nem jelenne meg a lomtarba nem? Akkor mi tortenne vele, elveszne, vagy csak mivel nem onnan toltottem be a rendszert, azok nem jelennenek meg, de akkor mennyi hely lenne? Amugy az mitol fugg, h a regi rendszer betolt-e? Mert a regi gepbe, amibe volt vosszateszem, amin mkndjuk 32 bites win7 volt, akkor az tolt be, de ha a mostanibol, ahol 64bites van, kivennem az osszes vinyot, es beraknam azokat ami abba volt, akkor melyik rendszer toltene be, ha mem a 32 bites akkor miert nem? :D ez,ezeket leginkabb csak kivancsisagbol.
2019. márc. 3. 10:03
 9/17 anonim ***** válasza:

Adott a géped és az SSD, illetve a kérdéses HDD. Tételezzük fel, hogy azon van a rendszer (még ha nem is). Mi történik, ha a 2, bootolásra képes tárolót egy gépre kötöd? Nos, semmi. A BIOS dönti el, melyik fog boot-olni és alapvetően mindig az aktuálisan használt tároló (tehát az SSD) fog bebootolni és azért, mert a BIOS azt jelölte ki elsődleges booteszköznek. Ezen többnyire új tároló csatlakoztatása nem változtat, még ha az képes is bootolni bármit is. Ha meg netán mégsem SSD-ről kezdene el bootolni, hanem HDD-ről, akkor sincs gond, csak épp nem fog elindulni a gép, mert a HDD-n levő rendszer más konfighoz lett telepítve és egyszerűen inkompatibilis lesz a te gépeddel. Elvileg Win10 képes alkalmazkodni, de a hibamentes működéshez ilyenkor újratelepítés kell. Mindegy, ha ez utóbbi történne, akkor kell a BIOS-ba belépve visszaállítani az elsődleges booteszközt az SSD-re.

Ha SSD-ről bootolt a te saját rendszered, akkor az a rendszer csak saját magát fogja látni, úgy értem a konfigurációs beállításokat/registry-ket, grafikai stb beállításokat (hol van a lomtár, asztal, Windows mappa, asztalelrendezés stb.) saját magából fogja kiolvasni. A másik tároló másik rendszerének csak a fájljait fogja látni, de nem fog onnan semmilyen beállítást betölteni, mivel a telepítés során a rendszer meghatározta magának, hogy hova telepítette a fájljait. A meghajtók betűjele pedig relatív, minden rendszer más betűjellel fogja ellátni a partíciókat, illetve minden rendszer a saját partícióját C betűjellel látja el mindenképp. A partíciók betűjelét egyébként te magad is megváltoztathatod, szóval ez ne kavarjon meg, a partíciók neve az, ami számít, nem a partíció betűjele.

2019. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bameg hogy lehet ennit rizsázni ilyen pitlák dologról? Ha kipróbálod az is gyorsabb lett volna. Vagy csak becopyztad a háború és békét? Nem olvastam el mindent
2019. márc. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!