Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vs AMD? (nézd meg a...

Intel vs AMD? (nézd meg a leírást és mondd el a véleményed)

Figyelt kérdés

Na tehát nem szeretnék gyűlőlködő intel vagy AMD fanboyokat akik semmit sem értenek a processzorokhoz mivel anyuci apuci megvette a legdrágább intel i9 9900k-t mert azon biztos jól fut minden.


1. Ha fanboy vagy és nem tudsz értelmesen csúnya szavak nélkül hozzászólni ne írj


2. ha fanboy vagy és tudsz értelmesen vitatkozni, várom a hozzászólásod :)


2 procit fogunk összehasonlítani. I9 9900 és


Tehát most ezt így letisztázzuk, lássuk az árakat.


Intel i9 9900k: 175000ft

AMD ryzen 5 2600: 50000ft


Intel I9 9900k: Lényegében szinte ugyan az mint a 6. generáció volt csak több maggal rendelkezik. Mivel ugyan úgy 14 nm maradt a gyártás technológia jócskán megnövekedett a fogyasztása is, de még mindig 95 wattos TDP-vel hírdeti. (erre még később visszatérek). Na szóval a processzort rögtön a konferencia után elő lehetett rendelni, csak éppen azt nem mondták hogy fizettek egy Principled technologies nevű cégnek hogy tesztelje az i9 9900k-t 20 játékon AMD-s procik ellen. Ezzel nem lenne semmi baj de a cég annyira értett a benchmarkoláshoz mint én a takarításhoz (semennyire). A ryzen procikat direkt rosszabb hűtővel, lassabb ramokkal és !!game mode!!-al tesztelték. Az intel i9 9900k csúcs minőségű hűtőt és szintén csúcs rammal tesztelték. Asszem így 60%-al nyert az intel. Amikor megkérdezték a céget azok csak azt mondták hogy azokhoz jár gyári hűtő és azért használták azt de erre én meg azt kérdem hogy akkor azt intelt miért nem csak a tokba tették bele mert ahoz egyáltalán nem jár hűtő... Ha nem tudod miért baj hogy game mode-al tesztelták azoknak elmondom. A gamemode direkt a threadripper rendszerekhez lett kitalálva a memória elérési idő csökkentése miatt viszont ez az opció a magok felét autómatikusan letiltja azaz 8 magos procikból csináltak 4 magos processzorokat amire rosszabb hűtést tettek, amivel még az órajelüket is elintézték de ennek ellenére még a ramokat is lassabban hajtották mint lehetett volna ami főként kritikus ryzen prociknál. 2 héttel azelőtt lehetett rendelni a processzorokat mielőtt bárki tesztelhette volna és közzétehette volna az infót róla hogy az intel átvert mindenkit. A gamer közösség nyomása végett újra csinálták a tesztet (még így is 100 hibár vétve) az a mágikus 60 százalék lecsökkent 17% ra Xd. Ez a példa egy ékes példa arra hogyha egy cégnél csak marketingesek dolgoznak és ahelyett hogy rendesen fejlesztett termékekkel álnának elő inkább lefizetnek valakit hogy hazudjon helyettük és ők tudjanak ujjal mutogatni másra azzal a szöveggen hogy nem mi teszteltük nem mi mondtuk. Ezzel akarták előrendelésben eladni a procikat. Nem beszélve arról hogy mindenhol mutogatták hogy 488 dollárról fog indulni csak éppen azt felejtették el elmondani hogy ez csak akkor érvényes ha minimum 1000 darabot rendelsz belőle. Hát kösz bameg! Arról megint nem beszélve hogy ez a normál "tervezett árhoz képest csak 12 dollár engedmény" ami 500 dollárról hirtelen felkúszott 600+-ra.


Na de nézzük meg hogy mennyivel jobbak a 8. generációs procinál az új. A válasz: Semmivel. A 8700k szinte mindenben hozza ugyan azt a teljesítményt, a mostani játékoknál csak akkor lehet szüksége az embernek egy 9900k-ra ha a lehető legközelebb akarna maradni a 240 fps-hez (és nem ismerik az ár/érték arány fogalmát) vagy ha videótvágsz vagy streamelsz de ezek sem igazolják a 40-45%-os áremelkedést. Na akkor vissza a fogyasztásra. Az elvileg 95 wattos proci igazából egy 150+ os proci és egészen 250 wattot is ehet ha valaki 5Ghz-n pörgeti az összes magot. Ezzel az a baj hogy a 4 fázisú VRM-es alaplapok amik nem képesen 150 wattos teljesítményre nem hogy 250 re. De mégis 9. generációs kompatibilitással hírdetik őket. Ez egy bizonyos pontig igaz is. A 9900k ezekben az alaplapokban 95 wattra van lockolva és ilyenkor 4.2 Ghz a max ha az összes mag van terhelve a 4.7 ghz helyett. Ami ryzen szint csupán annyi a külömbség hogy az intel 600 hűtő nélkül! az amd 300 dollár.(ryzen 7 2700).

Tegyük fel hogy veszünk egy olyan alaplapot ami ki tudja használni a max sebességet. Mivel 14 mn-es technológiával csinálták a legjobb léghűtéssel is olyan lesz mint a régi fx-ek Xd.


Ha engem kérdeztek az intel egy szemét cég ami jó procikat gyárt csak nagyon drágán és még át is ver. Én szivesebben adom a pénzem egy olyan cégnek ami olcsóbb, majdnem hozza ugyan azt a szintet és tudom hogy fejlesztésekre költi a pénzt nem pedig marketingre. Ez az én vélemények.


A tiétek mi?



2019. márc. 2. 22:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi annyira belemerültem hogy az amd-t nem írtam. Az 50 ezer ft és mindent visz egy normális kártya mellett. Nem értem miért szidják annyira az amd-t
2019. márc. 2. 22:07
 2/11 anonim ***** válasza:
Végig nem fogom olvasni ha játszani akarsz akkor Ryzen 5 és egy jó videókártya bőven elég. Egy i9-est már más renderelős munkára használnak ami processzort eszi olyan téren meg a threadripperje az amd-nek sem olcsóbb sőt......
2019. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 eVoLNT5 ***** válasza:
játékfüggő, de ha biztosra akarsz menni várd meg amíg a ddr5-ös alaplapok kijönnek, hozzá a processzorok. 2020-2021 körül. 5évig biztos nem lesz gondod velük. szvsz
2019. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs véleményem mert nem erdekel a játékgépek világa
2019. márc. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. Nem szidja senki az AMD-t.

2. Semmi értelme összehasonlítani az almát a körtével.


Átlag embernek teljesen mindegy mi van a gépében, csak tudjon játszani, minden másra elég egy 10+ éves cucc is. Nekem például egy 2. generációs i5 van, a mai napig jól szolgál.

2019. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 eVoLNT5 ***** válasza:
ha nem játékfüggő is gyorsabb lesz 2x a DDR5 mint a 4^^
2019. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 eVoLNT5 ***** válasza:

ha nem sürgős az a legjobb, ha vársz 2020-2021ig amig új lapkészletek lesznek, új videókártyák..


nekem is egy 4. generációs i5 van a gépben, intel-el sosem volt bajom, bár a mostani amd-k is nagyon jók.

mindegy melyiket fogod venni, csak bírja vagy 5évig, nem muszáj a legdrágább processzort venned, a hardverek elég gyakran változnak.

2019. márc. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Késő van már ehhez a Wall of Texthez nekem, így nem is formálnék véleményt, csak megemlítenék 2 tényt:

Az Intel monolitikus designt használ, ezért magas magszámnál a termelése elég rossz, míg a Ryzenek Ragasztót™-t használnak a CCX-ek összekötésére, aminek meglátszik a gyengesége a 24/32 magos Threadrippereken.

[link]


Az AMD azért ilyen remek cég (a fogyasztók felé), mert csúnyán le vannak maradva piaci részesedésbe majd minden fronton.

2019. márc. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A víz és a bor esete a prédikáló pap vonatkozásában:


A kérdés kibontásának az elején írod:

"Na tehát nem szeretnék gyűlőlködő intel vagy AMD fanboyokat..."


A végén pedig:

"Ha engem kérdeztek az intel egy szemét cég..."


Vagy: "amit szabad Jupiternek, azt nem szabad az ökörnek"?

A témához ezek után már nem is érdemes hozzászólni...

2019. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha már ezt a két procit hasonlitottad össze. Akkor úgy le írom , hogy egy Ryzen 7 2700X-nél ne vegyél nagyobb procit! Tehát i9 felesleges, ahogyan a mostani áron lévô i7-ek is! De jgen a Ryzen 5 260”X is bőven elég mindenmellé ha fel húzod 4.2 ghz-re!
2019. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!