Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történhetett a géppel?

Mi történhetett a géppel?

Figyelt kérdés

Ma reggel bekapcsoltam a gépet, pár percre rá ilyen kattanás szerű hang jött a gépem felől ezt követte utána ilyen égett elektronika/műanyag szag. Miután áramtalanítottam, még valamiért mindig világított a gépben led és csak utána pár másodpercre kapcsolt ki teljesen. Felnyitottam a gépházat, végigszagoltam. Azt a bűzt még mindig éreztem a gépembe, de nem tudom eldönteni, hogy pontosan honnan ered. Mi történhetett a géppel és mik az esélyek hogy nem csak egy alkatrészt vitt magával?


táp: Thermaltake Berlin 630W

gpu: Sapphire Radeon rx 470 4gb

cpu: intel core i5 6600k



2019. márc. 3. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy a tápegység kuka. Talán semmit nem vitt magával.
2019. márc. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamennyi védelemmel rendelkezik a táp de felesleges ekkora, és thermaltake nem népszerű tápok közé tartozik de nem is a rossz kategória, érdemes több pénzt rászánni ha tápról van szó, pl:

FSP Hyper M 500W / Corsair CX450M / CX550M / Cooler Master G450M / G550M / be quiet! Pure Power 10 (CM) 500W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / Bitfenix Formula 450W / 550W / Seasonic Focus Plus 450W / 550W


Szerintem csak a tápodban főtt el pár darab kondi kipukkant nem hiszem h magával rántott bármit is, táp az kuka vegyél vmi jobbat a fenti listáról bármelyik ajánlottak között van.

2019. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most bedugtam a régi gépemet ugyanoda, szinte ugyanaz történt itt is, csak nem volt kattanás, se füst. A gép nem indult el azzal a hosszabbítóval, ki kellet cserélni és elindult. Mi lehet ez? Lehet hogy a hosszabító a hibás?
2019. márc. 3. 08:37
 4/6 Molyolo ***** válasza:

Te is olyan vagy mint a haver?

Két ünnep között tönkrement a tápja ajánljak egy megfizethetőt. Erre amit vett azt mondja szar az usb-nél érzi mintha áthúzna vagy mi??? Lakás áramtalanítása után kivetettem vele a falból az aljzatot.Azt mondja 2 szürke vezeték van benne föld meg sehol.

2019. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elvittem szervíbe ahol kiderült, hogy a videókártya égett ki...
2019. márc. 5. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:
A videókártya nem szokott csak úgy magától "kiégni". Elromlani szokott meg csíkozni a képet, de ha "kiégett", akkor több, mint valószínű, hogy mással van a gond.
2019. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!