Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy fő monitorom a videóká...

Van egy fő monitorom a videókártyámban, de szeretnék egy másodlagost is hozzáadni, amit az alaplapba kötök. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Nyílván fogok szerezni egy átalakított a másodlagos (régi) monitornak, hogy használni tudjam mind a kettőt egy videókártyába(persze csak ha muszáj, a másodlagos monitort csak a nagyonn munkafelület érdekében használnám(és nem grafikus szerkesztéshez)), de addigra is ezt szeretném kipróbálni, és nem szeretném, hogy a technika ördöge ennyire kifigjon rajtam. Szóval a fő monitorom a gtx 1060-ban, a másodlagos pedig a gigabyte ab350 gaming 3 alaplapomba. Utánnajártam és állítólag biosba kéne keressem a beállításokat (képernyőbeállításokban alapból nem talál, csak egy képernyőt, a 1060-ast), de sehol sem találok se "Eyefinity", se "nVidia surround visiont", se semmiféle iGPU engedélyezése lehetőséget. Kérlek segítsetek, válaszaitokat előre is köszönöm!

#monitor #Eyefinity #iGPU #multi monitoring #nVidia surround vision #dual monitors
2019. márc. 4. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell eyefinity. Az egy monitorrá olvasztja a kettőt.

A biosban megnézed, hogy az integrated peripherials alatt nincs-e letiltva a beépített videokártya.

Ezután csak simán bedugod a monitort és menni fog. Windowsban jobb klikk az asztalra, display settings, ott megadod, hogy extend desktop és ennyi.

De miért is nem akarod a videokártyába dugni? Nem lesz tőle rosszabb teljesítményed.

2019. márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nincs átalakítom és gondoltam, hogy ha néklüle megtudom csinálni alaplappal is akkor felesleges. Viszont még mindig nem találom az aopciót, amit leírtál, gigabyte bios olyen "egyszerű", kevés a lehetőség allítgatni ezt azt.
2019. márc. 4. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Az nem igazán fog normálisan működni, ha az egyiket ide, a másikat oda dugod. Most ki is próbáltam, nálam ez nem megy, csak a kártyára kötött monitor ad képet, akármit állítgatok a BIOS-ban.
2019. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alex Fly ***** válasza:
A BIOSban az elsődleges videokártyánál válaszd ki az integráltat. Ekkor nem fogja azt letiltani és a Windowsban is látnod kel...
2019. márc. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nincs ilyen opció, nem véletlenül emeltem ki, hogy gigabyte alaplapom van, azon belül hol találom azt? (már ha van)
2019. márc. 5. 17:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen procid van? Van benne igpu?
2019. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ryzen 5 1600
2019. márc. 7. 16:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor ezt nem tudod megcsinálni. A processzorodban nincs integrált videókártya.

[link] (ez nem pont a te processzorod, de a betűjel nélküli illetve X-es ryzenek mind ilyenek)

2019. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!