Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Garancia érvényes új laptop...

Garancia érvényes új laptop esetén az SSD nagyon gyors romlására is?

Figyelt kérdés
Adott egy laptop amit Media Markt-nál vettem 1 hónapja, az SSD átlagos használat mellett romlott ezidő alatt 10%-ot, és gyári adatok szerint még 1%ot se kellett volna romlania (m.2 ssd). Ha vissza viszem, hogy gyorsan romlik, a garancia érvényes ugyan úgy rá? illetve az egész laptopot cserélik vagy csak az ssd-t?

2019. márc. 6. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor viheted vissza, ha a kondíció 0%. Sajnos hibás szektorok gyárilag előfordulnak HDDn is, ezt nem lehet kivédeni, de a modern háttértárak újraallokálják ezeket a szektorokat, így semmi veszteség nem ér. Ha viszont 0%, akkor annyira rossz, ami már kapacitásvesztéssel jár. Ez már garanciális hiba.
2019. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:

Tegyél egy próbát.

Mit veszítesz, ha azt mondják, hogy nem cserélik?

2019. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok dologtól függ, de egy próbát mindenképpen megér.


Az SSD garancia sokszor elég kacifántos, pl. nem csak időtartamra, hanem bizonyos számú újraírásra is vonatkozik, vagyis ha pl. hetente a teljes kapacitását írod rá, akkor ha két hónap után kinyiffan, arra a gari nem vonatkozik (mert "túlírtad"). Ez azonban otthoni használat esetében elég ritka, valószínűbb, hogy valami selejtet sikerült kifogni. Én visszavinném, aztán majd kiderül.

2019. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Lemeztöredezettség-mentesítés ugye ki van kapcsolva az SSD-re? Ettől például tud gyorsan esni a kondíciója. Viszont ez nem garanciális hiba.
2019. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Toredezettmentesites kikapcsolva, a swap fileok es egyeb gyorsitotarazott dolgok is masik meghajtora vannak teve elejetol fogva. Illetve 60TB van megadva amit birnia kell, ebbol alig 1TB írt adatmennyiséggel van 90%on. Szerintem is selejt került bele
2019. márc. 6. 19:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Toredezettmentesites kikapcsolva, a swap fileok es egyeb gyorsitotarazott dolgok is masik meghajtora vannak teve elejetol fogva. Illetve 240TB van megadva amit birnia kell, ebbol alig 1TB írt adatmennyiséggel van 90%on. Szerintem is selejt került bele
2019. márc. 6. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!