Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem hajlandó semmiről boot-oln...

Nem hajlandó semmiről boot-olni az alaplapom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az alaplapom (intel d975xbx2) nem hajlandó semmiről sem boot-olni, ezért nem tudok rá rendszert telepíteni sem. A videóban amit linkelek látható a hiba nekem is ezt írja ki:


https://www.youtube.com/watch?v=KBPxHp2fExY


Már mindent próbáltam, próbáltam CD-ről boot-olni, a BIOSZ-ban egy csomó mindent állítgattam, Visszaállítottam alap beállításokra is de sehogy sem működik. Mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm!



#Intel #alaplap #bood hiba #intel D975XBX2
2019. márc. 9. 09:34
 1/6 MGéza ***** válasza:
Úgy tűnik, az alaplapi vezérlő szállt el. Javítgatni szerintem nem érdemes, másik alaplap kell. Van rajta ugyan SATA és IDE vezérlő is, de ha a SATA döglött meg akkor nem érdemes, dög lassú lenne a rendszered.
2019. márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen de usb-ről sem hajlandó bootolni meg a BIOS-ban látja a merevlemezeket meg a telepítőpendrive-ot is csak nem tudok bootolni usb-ről.
2019. márc. 9. 09:57
 3/6 MGéza ***** válasza:
Nos picit utánanézve lehetséges egy olyan hiba, hogy a RAID engedélyezve van. Lépj be és tiltsd le merevlemezeknél a RAID opciót.
2019. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt le tudod esetleg írni hogy pontosan hol mert nem találok ilyesmit?
2019. márc. 9. 10:12
 5/6 MGéza ***** válasza:

Nem tudom fejből, nézd át egyenként, vagy az alaplap kézikönyvében. Advanced-->drive configurationnál kell megtalálnod.

[link]

2019. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát ott van egy olyan hogy: Configure sata as: IDE/RAID/AHCI

És ez alapból IDE-re van állítva ezt kellett keresnem?

2019. márc. 9. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!