Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul újra a gépem...

Miért indul újra a gépem bizonyos játékoknál (AMD VGA hibaüzenet)?

Figyelt kérdés

Van egy SAPPHIRE Radeon RX570 4GB Nitro+ kártyám, ezideáig minden jól működött, de ma azt vettem észre hogy pl. a Resident Evil 2. Remake-nél mentés betöltés után restartol a gép?! Újraindítás után kapom a radeon szoftvertől a hibaüzenetet hogy "Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure"!

Második nekifutásra, már a alig jutottam tovább a játék menünél, ugyanúgy újraindult ezt az üzenetet feldobva ismételten.

15 perc küzdés után a Conan exiles-nál is ugyanezt produkálta, amivel még pár napja játszottam és semmi baja sem volt.

Amiket eddig megpróbáltam:

- Drivert letöröltem, és felraktam azt ami hozzá volt CD mellékletbe.

- Utánanéztem fórumokon hogyan lehet ezt a "Wattmant" kiiktatni vagy beállítani valamit de hiába...

Már éppen csak a windowst nem tettem még újra....


Gépem:

AMD FX-6300

RX 570 4GB

10GB RAM

500W táp


Előre is köszönöm a megoldásokat a problémámra!



2019. márc. 10. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a tápod pontos típusa? Nem elég annyi infó, hogy 500W teljesítményű. Könnyen lehet az is a ludas. Persze a melegedés is okozhatja valamely komponensnél -- akár videokártyánál.
2019. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Zalmann ZM500-TX
2019. márc. 10. 12:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Érdekesség viszont hogy az Euro Truck simulator 2.-vel játszok akkor nem produkálja ezt a hibát :/ ....
2019. márc. 10. 12:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Tévedtem, most már az Euro Truck simulátornál is csinálja csak nem adta be elsőre. Most viszont mikor újraindult akkor egy pár másodpercig hangosan zúgott a ventilátorja
2019. márc. 10. 12:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem fagy le, nem omlik össze, és nem kapsz kék halált, így a szoftveres problémát kevésbé tartom esélyesnek. A WattMan meg egyrészt nem tiltható, másrészt nem ez okozza a hibát.


Marad a hardverhiba. Ha a kártyával lenne gond, az leginkább fagyást, összeomlást, képhibákat okozna. Nálad nem ez a gond, így első körben nem is a kártyára gyanakodnék.


Mivel terhelés hatására a gép "újraindul", az tűnik a legvalószínűbb eshetőségnek, hogy áramellátási gondod van. Kérdés, mi okozza. Én a helyedben kérnék valamelyik haveromtól kölcsönbe egy megfelelő tápot, hogy meggyőződjek róla, nem-e azzal van baj. Ha az övével is jelentkezik a hiba, akkor lehet gyanakodni másra, ha viszont nem, akkor ideje új tápot nézned. Vagy átnézni a kábelezést, nincs-e túlzottan leterhelve valamelyik ág.

2019. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. márc. 10. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:
majd írd meg mi lett!
2019. márc. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na szóval az történt hogy tüzetesebben utánanéztem neten és a probléma beigazolódott!

Árukeresőn azt írta valaki hogy az ő tápegysége (ami ugyanolyan mint az enyém) folyamatosan újraindította a gépet RX580 alatt mert nem bírja kihajtani...

Nekem RX570 van de végülis majdnem ugyanaz a kettő

2019. márc. 11. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!