Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek alapján melyik MacBookot...

Ezek alapján melyik MacBookot válasszam? Illetve hol vegyem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném olyasvalaki segítségét kérni, aki otthon van az Apple laptopjai terén, és megkönnyítené nekem a válogatást.

Bocsi előre is a hosszúsága miatt, probálok minden infót összegyűjteni, ami fontos lehet.

Úgy döntöttem, hogy az egyetemet egy MacBookkal kezdeném el, több éve iPhone-t használok, és szeretném a Windows-t is a következő félévtől magam mögött hagyni.

Nyáron dolgozni fogok, abból szeretném majd megvenni, viszont egy újra biztosan nem lesz keret, így mindenképp használtat fogok venni. Szívesen fogadnék tippeket, hogy ezt hol tehetem meg biztonságosan (úgy ertem, nyilván nem szeretném, ha 200x ezret kidobnék, mert egy hónap után vihetem szervizbe minden nyavajával).


Amire használnám:

- prezentációk, házidolgozatok, minden hasonló mulatság, szóval tanulási célokat is szolgálna.

- netezés, skype, filmnézés

- értelemszerűen a telefonom bizergálása az iTuneson keresztül, ami a mostani gépemnek már nem megy


Fontos, hogy könnyű legyen, és egy átlagos méretű hátizsákban elférjen, mert szeretném, ha nem lennék az íróasztalomhoz kötve, de ne kelljen külön még laptoptáskát cipelni.

Illetve, hogy az aksi üzemideje is magas legyen, hogy ne kelljen paráznom, ha nincs a közelben konnektor.

Játszani egyáltalán nem tervezek rajta.


És nagyon fontos lenne, hogy egy 4-5 évig még használható legyen, mivel sosem volt még Macbookom, fogalmam sincs, átlagban meddig működőképes ilyen használat mellett.


Egyébként a filmjeimet, iskolai dolgokat külső merevlemezen tartanám.


Ezek alapján odáig eljutottam, hogy egy Air lenne megfelelő, de sajnos ennyi.


Kérlek titeket, azzal ne jöjjön senki, hogy ennyi pénzből ilyen meg olyan windows-os gépet kapnék, mert nem szeretnék.



2019. márc. 10. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Amelyik tetszik azt vedd meg .
2019. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Összefoglalva: akarsz "új" gépet annak minden előnyével de jóval olcsóbban, minta boltban kapható. Hát sok sikert, eddig ez álmodik a nyomor kategória. A valóságban meg használt gép akksija nem fog sokáig tartani, senki nem fogja neked garantáli, hogy nem döglik meg egy hét múlva és nem fog hasítani 5 év múlva. Almás gép vagy sem, csodák nincsenek.
2019. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nincs penzed csak hasznalt Mac-ra, akkor mit csinalsz ha elromlik? Veheted a kovetkezot, mert Apple egy 5 dollaros alkatreszert megveteti veled az egesz 400 dollaros alaplapot.

4-5 evig hasznalhato? Mikor szandekosan belassitjak?

2019. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mi ez a hangvétel amúgy emberek? Nyugi.

Nem írtam sehol, hogy új gépet szeretnék. És azt is írtam, hogy fogalmam sincs arról, mennyi ideig bírják.

Ezek szerint ha valaki tanácsot ker, akkor is “álmodik a nyomor” ezen az oldalon. :D

2019. márc. 10. 18:38
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nyilvánvaló, hogy senki nem tudja garantálni azt, hogy az adott gép akkor jó lesz hiba nélkül sokáig, vagy nem.

Szóval akármilyen szándékkal írtátok a válaszokat, lenéző kioktatásnak tűnnek, ami nagyon hasznos ebből szempontból.

😀

2019. márc. 10. 18:44
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Igen, kioktatas, mert keptelen vagyok megerteni hogy kepesek az emberek rajongani es kidobni a penzuket egy olyan cegnek aki cserebe penzes hulyenek nezi a vasarloit?
2019. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Csatlakozom. Túlárazott szemét mindegyik.
2019. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát ebben akkor lehet, hogy nem értünk egyet. Nekem semmi problémám nem volt eddig a telefonokkal, van olyan ami 5 éve bármilyen probléma nélkül működik.

Hogy túlárazottak, az nem kétség, elég az új iPhoneokat megnézni. Bár nem is mi vagyunk a célközönség átlagban:D

2019. márc. 11. 07:01
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem hanyagold az Apple termékeit. Most ne már, hogy egy telefon miatt akarsz kiadni egy csomó pénzt borzasztó ár-érték aránnyal rendelkező vacakra, mint a MacBook. Ráadásul még pénzed sincsen igazán rá, szóval tényleg nem értelek.

Nem kioktatni szeretnélek, csak lebeszélni egy rossz döntésről.

Amit ajánlanék helyette, főleg ha nem túl nagy a kereted, amit rászánnál a gépre, az valamilyen használt, korábbi "üzleti" gép.

Dell (Latitude), HP (Elitebook), Lenovo (Thinkpad) stb. régebbi modelljei már egészen jó áron kaphatóak.

2019. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

5-6 évre lehet tervezni egy Air-rel (persze ha eleve 5-6 évest veszel, akkor nem biztos). Az enyém az 5 éves, és egyelőre kifogástalan állapotban van (az aksija természetesen már nem 8-10 órás, mint új korában, kb. 3-5, attül függően ,hogy mit csinálok vele).


A hosszú üzemidő miatt nagyon használtat nem javaslok, vagy úgy vásárolj, hogy azt cseréni kell - amit otthon nem fogsz tudni megcsinálni). A másik, hogy 4GB RAM-mal ne vedd meg, az kevés, legyen 8.


Bennem is megfordult, hogy kicserélem az újra, de egyszerűen nem tudok semmilyen észérvet felhozni arra, miért tenném :-) Gyorsnak gyors, mindene "patent", az SSD 100%-os, nincs szükségem nagy teljesítményre, minden fut, ami eddig (hasonló dolgokra használom, mint amit írtál, mondjuk filmet nem ezen nézek - kicsi a 13", és természetesen a telefonomat nem iTunes-szal matatom, elmúltak a 2000-es évek már :-) ).

2019. márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!