Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8 pines cpu tápcsatolóba...

8 pines cpu tápcsatolóba belemegy egy 4 pines atx csatlakozó?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy tápegységet, aminek 1db 4 pines 12v-os atx csatlakozója van. Az a kérdésem, hogy ezt be lehet-e rakni az alaplap 8 pines cpu tápcsatolójába?

Pontosabban tudom, hogy belemegy, de azt nem tudom, hogy ezzel a későbbiekben nem lesz-e gond, nem okoz-e hardveres/szoftveres hibát, vagy nem károsul tőle a processzor/tápegység egy idő után.


tápegység: [link]

alaplap: [link] 



2019. márc. 10. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, csak tuning vagy más "áramzabáló" dolog esetén kell a 8 pin.

Egyébként mind erről a tápról, mind erről az alaplapról szeretnélek lebeszélni. Asrock B450M Pro4 és Bitfenix Formula 450W a minimum szint.

2019. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt az asrock-ot én is néztem, de nem tudom, hogy ez a márka mennyire megbízható.
2019. márc. 10. 21:03
 3/7 A kérdező kommentje:
A 450w-os táp elég lesz egy ryzen 3 2200g processzorhoz, egy gtx 1050 videókártyához, valamint egy hdd, dvd lejátszó, ssd meghajtóhoz?
2019. márc. 10. 21:06
 4/7 MGéza ***** válasza:

Ne vedd meg az a tápegységet, CM MWE jobb vétel lenn nagyjából ugyanannyiért, jobb minőség és van rajta 4+4 pin:

[link]

2019. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha most ezt a gépet szeretnéd összerakni, akkor abba is belekötnék. Procinak legyen Ryzen 5 1400, vagy ha nem fér bele, Ryzen 3 1200, videókártyának RX 570, és SSD nélkül meg se vedd, Win 10 használhatatlan HDD-vel.
2019. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(Ja bocs, látom, az SSD-t írtad, csak én nem láttam.)
2019. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

A tápcsatlakozóval semmi probléma.

Normális deszka megelégszik annyi pinnel, amennyi van -persze a nagyobb TDP-jű CPU és tuning csak mértékkel...

2019. márc. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!