Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség?

Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Processzor paszták színei fehér és szürke. Mi a különbség? Használ valaki thermal padot? Laptopba csak az lenne jó de nem tudom hány mm,meg abban is van szürke, rézszínű,fehér,kék. Két magom van és két különböző volt rajta, de már nem tudom melyik kettő.

2019. márc. 14. 08:03
 1/7 MGéza ***** válasza:
Szín nem számít. A hőátadási képessége ami W/mK értékben van kifejezve, az a fontos. A Thermal Grizzly minus pad 8 jobb ebben, az Arctic terméke kicsit gyengébb. Legjobbak persze a folyékony fémek, de azokkal vigyázni kell, mint a Coollaboratory Liquid MetalPad.
2019. márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A színe lényegtelen, a hőátadási tényezője annál inkább fontos.

Komoly minőségnél Coollaboratory vagy Thermal Grizzly, olcsóbb esetében egy Arctic MX 2 vagy 4 paszta is megteszi. A zsíro kvagy paszták (hacsak nem fémtartalmú) szigetelők, szóval nem olyan hatalmas tragédia, ha egy picit kifolyik oldalt (persze jobb nem összekoszolni a lapot, de ha úgy sikerült, istenem, ez van).


A sima coolpad szerintem nem kell neked, drágább egy normál pasztánál és azonos vagy gyengébb a hőátadása is.


Folyékony fémet nem javaslok neked, mert ha rosszul kened fel, zárlatot okozhat és repülhet a kukába az alaplap meg a processzor is talán, nem éri meg.

2019. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. A thermal padot azért kérdeztem, mert ha pasztát teszek akkor nem hűti le, mert a két felület nincs szintben.
2019. márc. 14. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:

a processzorra rá kell nyomni a proci hűtőt, ha normálisan van rögzítve mind a 4 ponton, akkor nincs az az isten, hogy nagyon hézagos lenne, a maradék kicsi hézagra kell a paszta, mert a levegő hőátadása nagyon alacsony, persze használhatsz minőségi mustárt vagy áfonyalekvárt is, az is működik (tesztek alapján legalább is :D )


Ha meg hézagos, az a vékony thermal pad pont kevesebbet ér, mint a paszta, mert a pasztából odaraksz egy 2-3 mm magas kupacot, de padnál felragasztasz egy vékony lapot és jó napot, hézagos helyre még inkább paszta a javasolt.

2019. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pedig pasztával csak akkor hűti le ha nagyon sokat nyomok,de még akkoris pörög a venti. Mikor kitakarítottam ráment a por a lapkákra kicsit én nem vettem észre és visszatettem úgy. Elkezdett pörögni nem tudta lehűteni, majd vettem rá pasztát mivel nem tudtam venni olyat lapkàt ami volt rajta nem tudtam hány mm kell melyik magra melyik kell, ezért bepasztáztam, de nem segített a minimális mennyiség, ezért kipróbáltam többet jóval többet. Rájöttem, hogy jobban lehűti viszont nem úgy ahogy előtte több pasztát is teszteltem. Végül azt olvastam hogy a két mag nincs egy szintben és hogy csak a lapka jó.
2019. márc. 16. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:

a két mag alatt a GPU-t és a CPU-t érted? Pontosan milyen laptopról van szó? Elég gyenge a megoldása ha ilyen problémáid vannak vele.

Hőfokokat hogyan nézed, milyen programmal? Mert az, hogy felpörög nem adat. Milyen volt eddig, milyen most pasztázás után (lehetőleg celsius-ban)?

2019. márc. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát két magos a processzor. Acer aspire one d257. Konkrétan annyira pörög a venti hogy 3perc alatt maxon pörög és amikor kevés volt a paszta akkor nem hagyta abba, amikor sokat nyomtam csak akkor pörgött normálisan ha nem csináltam rajta semmit :D, de még akkor se teljesen. Olyan a hűtője, hogy csak a venti nincs rézcső, lamelllák nincsenek. Az egyik mag 1x1 es ez domborúbb picit ez úg néz ki mint a youtubenál a play button, a másik 2x2 kocka laposabb de nem tudom hány mm vastag volt.
2019. márc. 17. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!